Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Michał Adamczyk w "Wiadomościach" o WOŚP mówił przez 20 sekund. Przed laty był zachwycony graniem "ponad podziałami"
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 31.01.2022 21:17

Michał Adamczyk w "Wiadomościach" o WOŚP mówił przez 20 sekund. Przed laty był zachwycony graniem "ponad podziałami"

Michał Adamczyk z "Wiadomości" TVP przed laty zachwycał się WOŚP
"Wiadomości" TVP wydanie z dn. 30.01.2022

Jeszcze w 2014 r. na antenie TVP padało wiele słów uznania pod adresem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Obecnie Jurek Owsiak nie może liczyć na podobne względy. Warto jednak przypomnieć wypowiedź Michała Adamczyka, który prowadzi "Wiadomości" TVP.

Osiem lat temu Michał Adamczyk w bardzo znaczących słowach docenił działanie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziennikarz TVP wywiadzie wprost przyznawał, że to jeden z nielicznych momentów, gdy Polacy potrafią zjednoczyć się niezależnie od poglądów.

W 2022 roku, podczas 30. finału WOŚP to właśnie Michał Adamczyk prowadził główne wydanie "Wiadomości" TVP. Podobnych słów uznania dla dzieła Jurka Owsiaka próżno było szukać.

CHCESZ Z NAMI WESPRZEĆ WOŚP? TUTAJ MOŻESZ TO ZROBIĆ

20 sekund w "Wiadomościach" o WOŚP

Przy okazji niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całej Polsce na ulicach kwestowali wolontariusze. Nie wszyscy docenili trud próby pomocy najmłodszym pacjentom.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

W "Wiadomościach" TVP nie przemilczano tematu kwesty. Widzowie mogli być zdziwieni, gdy Michał Adamczyk rozpoczął komentarz dotyczący 30. finału WOŚP. Nie zdecydowano się jednak na stworzenie materiału na ten temat.

O dziele Jurka Owsiaka, dzięki któremu w jeden dzień zebrano już ponad 136 mln złotych na rzecz polskich szpitali, w "Wiadomościach" TVP poświęcono zaledwie... 20 sekund.

Widzowie mogli być pewni, że pod materiałem o tytule "Polska pomoc dla potrzebujących" znajdzie się informacja o WOŚP. Tak się jednak nie stało i dopiero na sam koniec prowadzący Michał Adamczyk przekazał informację o ilości zebranych w ramach WOŚP pieniędzy.

W 2014 r. Michał Adamczyk, który prowadził tegoroczne niedzielne wydanie serwisu, był zdecydowanie bardziej wylewny w temacie WOŚP. W sieci krąży nagranie prezentera TVP sprzed lat.

Dziennikarz TVP przed laty cieszył się finałem WOŚP

Nagranie z Michałem Adamczykiem w roli głównej nie wpisuje się w jego niedzielny występ w "Wiadomościach" TVP. Prezenter prowadził wtedy program, gdzie gościem był aktor Artur Barciś, który zdobył sławę rolą Norka w "Miodowych latach".

Michał Adamczyk osiem lat wcześniej, przy okazji 22. finału WOŚP, wypowiadał się na temat wydarzenia organizowanego przez Jurka Owsiaka. Podkreślał jego ponadpodziałowy charakter.

- Niewiele jest takich momentów, gdy wszyscy jesteśmy zjednoczeni w czynieniu dobra - mówił uśmiechnięty prezenter TVP. - To jest taki moment właśnie, ta pierwsza niedziela stycznia, gdy prawie wszyscy czujemy, że robimy coś dobrego - dodawał Michał Adamczyk.

To kolejne archiwalne nagranie, które krąży w sieci, a internauci głośno krytykują znaczącą zmianę narracji TVP i pracujących tam dziennikarzy po dojściu do władzy PiS. Co roku hitem staje się stara migawka z wypowiedzi Danuty Holeckiej, która przyznaje, że jej dziecko korzystało ze sprzętu zakupionego w ramach WOŚP.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: goniec.pl, teleshow.wp.pl