wózek dziecko Żródło: unsplash/photo-nic.co.uk nic

Matka zostawiła 8-miesięczne dziecko pod blokiem w wózku. Była pijana

7 Kwiecień 2021 Monika KrupskaMonika Krupska

29-letnia kobieta pod wpływem alkoholu zajmowała się 8-miesięcznym dzieckiem. W obawie o zdrowie dziecka zaniepokojeni sąsiedzi wezwali policję. Kiedy mundurowi przybyli na miejsce, okazało się, że matka porzuciła niemowlę na dworze, a sama udała się do mieszkania!

Sytuacja miała miejsce 5 kwietnia w Poniedziałek Wielkanocny w Poniatowej. Pozostawionym dzieckiem zaopiekowali się sąsiedzi, matka trafiła do aresztu.

Zostawiła dziecko pod blokiem

- Matka nie została jeszcze przesłuchana. Wszystkie okoliczności będzie można ustalić podczas przesłuchania - informuje nas asp. szt. Edyta Żur z Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim.

Nie wiadomo, jak długo dziecko przebywało samo na zewnątrz. Policja otrzymała zgłoszenie o pijanej matce opiekującej się dzieckiem, a kiedy przyjechała na miejsce, niemowlę zostało porzucone. Według relacji sąsiadów kobieta był w takim stanie, że nie była w stanie samodzielnie wejść do mieszkania. Na szczęście sąsiedzi zaopiekowali się dzieckiem, któremu nic się nie stało.

Andrzej Duda napisał list do Krzysztofa Krawczyka. Kancelaria ujawniła szczegółyAndrzej Duda napisał list do Krzysztofa Krawczyka. Kancelaria ujawniła szczegółyCzytaj dalej

2 promile alkoholu

Postępowanie wykaże, czy 29-latka naraziła dziecko na niebezpieczeństwo. Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu! Policjanci ustalili, że kobieta była w takim stanie, że nie była w stanie samodzielnie zabrać dziecka na górę. Zdecydowała się o pozostawieniu go przed wejściem do bloku.

Dziecko zostało przebadane przez załogę karetki pogotowia. Kobieta trzeźwieje w policyjnej izbie zatrzymań.

O zdarzeniu zostanie powiadomiony Sąd Rodzinny i Nieletnich. Matka może zostać ukarana grzywną, naganą lub karą pozbawienia wolności na okres od trzech miesięcy do 5 lat.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Następny artykuł