Nie żyje ksiądz Aleksander Walkowiak
Ksiądz Aleksander Walkowiak odszedł w poniedziałek wielkanocny, o czym poinformowała parafia pod wezwaniem św. Mikołaja w Głogowie. Uwielbiany kapłan miał 87 lat. Wierni pogrążyli się w żałobie. Wspominają kapłana z dużym wzruszeniem.
Nie żyje ksiądz Aleksander Walkowiak
- 5 kwietnia 2021 roku ziemską pielgrzymkę zakończył ksiądz kanonik dr Aleksander Walkowiak - napisano na oficjalnym profilu parafii na Facebooku. Wspomnienie o duchownym udostępnili także administratorzy strony MyGlogow.pl
Ksiądz Aleksander Walkowiak przyszedł na świat 21 lutego 1934 w Bydgoszczy. Kolejne lata życia spędził w Gdyni i w Legnicy, gdzie przybył tuż po wojnie, w 1947 roku. Przez dekadę pracował jako kolejarz.
Studia w Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym we Wrocławiu rozpoczął 1963 roku. 21 czerwca 1969 roku otrzymał święcenia kapłańskie we wrocławskiej katedrze. Początkowo pełnił funkcję wikariusza i administratora parafii w Gaworzycach.
W latach późniejszych służył wiernym w Rzeczycy, Dębowej Łęce, Niwicy, parafii kolegiackiej w Głogowie i Osowej Sieni. W 2019 roku obchodził pięćdziesięciolecie posługi kapłańskiej. Uroczystości odbyły się w pierwszej parafii, w której pracował.
Ksiądz Aleksander Walkowiak był wybitnym znawcą przeszłości głogowa i ziemi głogowskiej. Od 1992 roku angażował się w działania Towarzystwa Miłośników Głogowa oraz - w czasie późniejszym - Towarzystwa Ziemi Głogowskiej.
Był autorem wielu publikacji naukowych. Najpopularniejszym dziełem duchownego jest książka „Organy w kościołach regionu głogowskiego i dekanatu wschowskiego” wydana w 2002 roku dzięki wydawnictwu Wehikuł Czasu.
- Dawał mi ślub, ochrzcił mojego syna, pochował moją teściową. To nie był zwykły ksiądz, to był prawdziwy i prawy człowiek - wspominała jedna z parafianek.
- Bardzo serdeczny człowiek, wspaniały sąsiad, zawsze miły i uśmiechnięty - dodawała inna. Mieszkańcom Głogowa składamy najszczersze kondolencje.
Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:
[EMBED-322]
[EMBED-323]
Plany rządu po świętach. Dziennikarze dotarli do nieoficjalnych ustaleń
Mandaty w Lany Poniedziałek. Czego nie robić podczas śmigus-dyngus?
Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]
Źródło: Nasze Miasto