Goniec.pl
Mama i syn zaginęli

Facebook.com

Matka i syn zniknęli w 2002 roku. Po 18 latach żona mordercy wyjawiła prawdę

14 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

W 2002 roku 20-letnia Angela Mack Cox chciała oddać swojego 4-letniego syna do adopcji. Kobieta rozmyśliła się jednak w ostatniej chwili i zdecydowała się wyjechać z miasta. Niedługo później mama z synem zniknęli bez śladu, a zagadkę ich zaginięcia

Mama 4-letniego Thomas'a pracowała wówczas na farmie w Alton w Missouri, którą prowadzili Barbara oraz Clarence Krusen. To właśnie oni mieli adoptować chłopca, jednak Angela Mack Cox rozmyśliła się i zażądała oddania syna. 

Mama chciała oddać swojego syna do adopcji

W 2002 roku 20-letnia Angela Mack Cox chciała zmienić swoje życie. Kobieta miała rozważać oddanie swojego syna do adopcji i wyprowadzkę do Kalifornii. Nowymi rodzicami chłopca mieli zostać jej dotychczasowi pracodawcy, Barbara i Clarence Krusen.

Angela Mack Cox zmieniła jednak zdanie w sprawie adopcji swojego dziecka i już po podpisaniu dokumentów zażądała oddania syna. Małżeństwo wysłało jej więc bilety autobusowe do Springfield w Missouri, by przyjechała odebrać chłopca.

Państwo Krusen mieli odebrać 20-latkę z autobusu w Springfield, a następnie kobieta i jej 4-letni syn przepadli bez wieści. Służby przez lata prowadziły bezskuteczne poszukiwania, aż w końcu prawda ujrzała światło dzienne.

Zagadka zaginięcia matki i syna została rozwikłana dopiero w kwietniu 2021 roku. O morderstwie 20-latki i jej syna opowiedziała służbom Barbara Krusen. Kobieta wyznała, że to jej mąż był odpowiedzialny za zniknięcie młodej kobiety i chłopca.

Barbara Krusen twierdzi, że nie wiedziała o tym, co zrobił jej mąż. Prawda miała wyjść na jaw dopiero wtedy, gdy małżeństwo opuszczało swoją farmę w Alton. Clerence Krusen miał upierać się, że muszą usunąć piec. Gdy jego zaniepokojona żona zaczęła dopytywać o powody, mężczyzna miał przyznać, że zamordował 20-latkę i jej syna, a następnie spalił w nim ich ciała.

Mąż Barbary Krusen, który rzekomo miał dopuścić się podwójnego morderstwa, zmarł w 2012 roku. Mężczyzna został śmiertelnie postrzelony w Laredo w Teksasie. Kobieta zdecydowała się wyznać prawdę dopiero po jego odejściu.

Pani Krusen została poddana testowi wariografu, a wyniki okazały się niejednoznaczne. Śledczy nie odnaleźli również żadnych śladów, które mogły świadczyć o tym, że Thomas „Mikey” Rettew oraz jego mama zostali zamordowani przez byłego pracodawcę kobiety.

Detektywi uznali jednak, że informacje, które przekazała im Barbara Krusen, są wystarczająco wiarygodne, wobec czego kobieta nie usłyszała żadnych zarzutów w tej sprawie

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Wnuczek wyrzucił swoją babcię przez balkon. Kobieta zmarła, wszystko zarejestrowała kamera

  • Policjanci odkryli fabrykę narkotyków w zakładzie pogrzebowym w Ostródzie

  • Przykre sceny w szpitalu tymczasowym w Poznaniu. Zmarło 6 osób, gdy zabrakło tlenu

Monika Majko

Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

tk

Wiadomości

Trybunał Konstytucyjny odroczył rozprawę w sprawie wyższości prawa unijnego nad krajowym

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Andrzej Duda przed sesją ONZ pomylił prezydentów USA

Czytaj więcej >
fundacja pro prawo do życia

Wiadomości

Fundacja Pro - Prawo do życia złożyła w Sejmie projekt dotyczący całkowitego zakazu aborcji

Czytaj więcej >
poszukiwany mężczyzna

Wiadomości

Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęcia. Jest podejrzany o pokazywanie nieletniej niestosownych treści

Czytaj więcej >

Wiadomości

Protest pod Trybunałem Konstytucyjnym. Trwa rozprawa o zbadanie zasady wyższości prawa unijnego nad krajowym

Czytaj więcej >
16-letnia Wiktoria

Wiadomości

16-letnia Wiktoria szła do koleżanki, została zabita. Rodzina prosi o pomoc w sprowadzeniu ciała

Czytaj więcej >