Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Marsz Niepodległości 2022 nie tylko w Warszawie. W jakich innych miastach odbywają się pochody?
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 11.11.2022 15:21

Marsz Niepodległości 2022 nie tylko w Warszawie. W jakich innych miastach odbywają się pochody?

marsz niepodległości 2022
Piotr Molecki/East News

Marsz Niepodległości 2022 odbędzie się nie tylko w Warszawie. Również w innych miastach trwają przygotowania do wspólnego przemarszu. W niektórych przypadkach przejścia będą nawet dwa, bo miasto samo organizuje swoje uroczystości. Czego można się spodziewać i gdzie?

Marsz Niepodległości 2022 - Poznań

Marsz Niepodległości podobny do tego w Warszawie odbędzie się w tym roku m.in. w Poznaniu. Stolica Wielkopolski nie będzie jednak rezygnowała z własnej tradycji i stawia wciąż przede wszystkim na przemarsz ul. św. Marcin, który ma odgrywać również rolę festynu.

Marsz rozpoczął się o godzinie 14:00 na Rynku Wildeckim, a zakończy się przemarszem pod pomnik Ofiar Czerwca 1956.

Marsz Niepodległości 2022 - Wrocław

Marsz Niepodległości we Wrocławiu również będzie kolidował z innymi wydarzeniami będącymi oficjalnymi miejskimi obchodami 11 listopada. Radosna Parada Niepodległości rozpoczęła się z samego rana i zakończyła w południe.

Marsz Niepodległości we Wrocławiu rozpoczął się o godzinie 16:00 i potrwa do godziny 20:00. Trasa poprowadzi od dworca głównego PKP do pl. Katedralnego.

Marsz Niepodległości - mniejsze miasta

W wielu większych miastach, choć odbyły się przemarsze niepodległościowe, to były one raczej organizowane przez miasta i pozostawały w ścisłej kontroli władz. W niektórych mniejszych miejscowościach odbywało się jednak osobne zgromadzenie występujące pod szyldem Marszu Niepodległości. Tak stało się m.in. w Wałbrzychu.

Kraków, Toruń, Bydgoszcz, Gdańsk, Szczecin, Rzeszów czy Białystok organizują na swoim terenie inne atrakcje związane z 11 listopada. Dostępne będą m.in. ciepła, wojskowa grochówka, śpiewanie patriotycznych pieśni i atrakcje w lokalnych muzeach.

Artykuły polecane przez Goniec.pl: