Goniec.pl

Iberion, materiały własne

Malediwy: Turysta z Polski zginął podczas nurkowania. Został potrącony przez motorówkę

30 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Zuzanna Ptaszyńska

Turysta z Polski zginął wczoraj (30.01) u wybrzeży wyspy Thulusdhoo w archipelagu Malediwów na Oceanie Indyjskim. 52-latek nurkował, gdy został potrącony przez łódź motorową. Nie miał szans na przeżycie.

Śmierć polskiego turysty na Malediwach

Turysta nurkujący u wybrzeży wyspy Thulusdhoo (stolicy atolu Kaafu) na Malediwach zginął w niedzielę po potrąceniu przez wyścigową łódź motorową. Rzecznik lokalnej policji przekazał, że incydent został zgłoszony władzom ok. 11:10 czasu malediwskiego. Według przedstawicieli służb ofiarą jest 52-letni turysta z Polski. Mężczyzna już nie żył, gdy został przewieziony do miejscowego ośrodka zdrowia.

Przedstawiciel miejscowych władz Aslam Moosa poinformował w rozmowie z dziennikarzami Sun Online, że kanał po północno-wschodniej części wyspy Thulusdhoo jest wśród turystów bardzo popularnym miejscem do nurkowania.  Według malediwskiej policji Polak najpewniej nurkował poza wyznaczonym do tego obszarem i został potrącony przez przepływającą łódź. Mężczyzna odniósł bardzo poważne obrażenia rąk i tułowia, bowiem został uderzony przez śrubę silnika.

Okoliczności wypadku bada malediwska policja. Przy tej okazji warto uzmysłowić sobie, że korzystanie z niewyznaczonych obszarów w aktywnościach wodnych grozi niebezpieczeństwem dla nas i dla innych. Należy zawsze upewniać się, że korzystamy z odpowiedniej przestrzeni.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: sun.mv

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Koszalin. Została zamknięta w sklepie, nie mogła się wydostać. Na miejsce wezwano służby
Czytaj więcej >

Wiadomości

Siedlce. Martwy 74-latek znaleziony w łazience. Służby nie mają wątpliwości co do przyczyny zgonu
Czytaj więcej >

Życie

Od poniedziałku w Lidlu festiwal okazji. Takich cen nie widzieliśmy już dawno
Czytaj więcej >

Wiadomości

Mariusz Błaszczak wypalił u Rydzyka o Janie Pawle II. Kontrowersyjne słowa
Czytaj więcej >

Wiadomości

Najgroźniejsi przestępcy w Polsce. Policja publikuje wizerunki i prosi o pomoc
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zacznie się już w poniedziałek. Kolejki ustawią się do Biedronki, lepiej się spieszyć
Czytaj więcej >
Zuzanna Ptaszyńska

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem doktorantką Uniwersytetu Warszawskiego w dyscyplinie nauki o polityce i administracji - stosunki międzynarodowe. Zarówno hobbystycznie, jak i naukowo zajmuję się Zjednoczonym Królestwem, interesuję się też historią popkultury oraz współczesnym kinem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]