Goniec.pl
maciej-orlos-zdradzil-kulisy

East News Piotr Molecki

Maciej Orłoś po kilku latach zdradził, jak wyglądało rozstanie z TVP

8 Września 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Pięć lat temu Maciej Orłoś pożegnał się z widzami „Teleexpressu” i ogłosił, że odchodzi z TVP. We wtorek 31 sierpnia postanowił zdradzić kulisy rozstania z Telewizją Polską. Dziennikarz przyznał, że nie podobały mu się zmiany w zarządzie i to, jak media publiczne podchodzą do widzów oraz zasad etyki pracy.

Gdy w mediach pojawiła się wiadomość o odejściu Macieja Orłosia, wielu widzów „Teleexpressu” spekulowało na temat powodów jego rozstania z TVP. Niektórzy sądzili, że Telewizja Polska postanowiła podziękować dziennikarzowi. Były prowadzący zaprzeczył plotkom i zdradził kulisy zakończenia współpracy.

Adam Baumann

Nie żyje Adam Baumann

CZYTAJ DALEJ

Jak można było się domyślać, Maciej Orłoś nie został zwolniony. Dziennikarz sam zdecydował o swoim odejściu po zmianach zarządu Telewizji Polskiej. Była twarz „Teleexpressu” przyznała, że powodem rozstania z TVP było podejście jej pracowników do zasad etyki pracy i nowa polityka.

– Z TVP odszedłem pięć lat temu – 31 sierpnia 2016. Niektórzy myślą, że mi podziękowano, ale nie – to ja podziękowałem. Nie chciałem firmować twarzą telewizji, która manipuluje widzami, łamie zasady etyki dziennikarskiej, a (niektórym) dziennikarzom kręgosłupy – napisał na Twitterze.

Maciej Orłoś liczy na rewolucję w Telewizji Polskiej

Choć nic nie wskazuje na to, by Maciej Orłoś wrócił do TVP, dziennikarz wyraził nadzieję, że „prorządowa propaganda” niedługo przestanie dominować w mediach publicznych. Wytknął też cynizm prezesowi Kurskiemu i stwierdził, że Telewizja Polska jest obecnie zależna od Jarosława Kaczyńskiego i Andrzeja Dudy.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

– Kieruje tym cynicznie prezes Kurski, a przyzwolenie dają władze na czele z prezesem Kaczyńskim, prezydentem Dudą i premierem Morawieckim. Prorządowa propaganda uprawiana przez TVP czy TVP Info jest haniebna. Oby jej kres był blisko – dodał na swoim oficjalnym Twitterze.

Dalsza kariera Macieja Orłosia

Wiele osób nie wyobrażało sobie „Teleexpressu” bez Macieja Orłosia. Fani dziennikarza zastanawiali się, co stanie się z charakterystycznym prowadzącym. Jego pożegnanie z widzami było bardzo głośnym wydarzeniem, które na długi czas stało się głównym tematem w mediach.

– Dziś na zakończenie „Teleexpressu” nie mam dla państwa żadnej śmiesznostki. Muszę powiedzieć coś całkiem serio. To jest mój ostatni „Teleexpress”, żegnam się z państwem. Chciałbym bardzo podziękować ze te ponad 25 lat spotkań w "Teleexpressie" i w innych programach Telewizji Polskiej. Do zobaczenia w innym miejscu – powiedział pięć lat temu na antenie TVP.

Jak się szybko okazało, Maciej Orłoś poradził sobie znakomicie. Zaczął regularnie udzielać się na własnym kanale na platformie YouTube. Rozpoczął też współpracę z Telewizją WP oraz Radiem ZET. Od pewnego czasu można usłyszeć go w Radiu Nowy Świat. Na antenie rozgłośni dziennikarz prowadzi poranne pasmo „Nowy świt”.

Polityczne zmiany w Telewizji Polskiej wreszcie skłoniły do odejścia także Marzenę Rogalską, która wydawała się nieodłączną twarzą „Pytania na śniadanie”. Prowadząca jeden z najpopularniejszych programów śniadaniowych rozstała się z TVP po 12 latach współpracy.

Pamiętasz największe afery telewizyjne? Sytuacja z piątego pytania wciąż mrozi krew w żyłach

Pytanie 1 z 6

Co sprawiło, że Kamil Durczok miał pretensje do Rurka?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Twitter

Mateusz SidorekAutor

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

seniorka

Wiadomości

Podlasie: Seniorka zgubiła się w lesie w Milejczycach. "Kobieta była zziębnięta, a kontakt z nią był utrudniony"

Czytaj więcej >
Msza

Wiadomości

Zaczęło się dziś rano. Liczenie wiernych w kościołach w całej Polsce

Czytaj więcej >
Straż pożarna wypadek

Wiadomości

Warmińsko-mazurskie: Śmiertelny wypadek drogowy pod Olsztynem. Kierowca zginął na miejscu

Czytaj więcej >
Policja

Wiadomości

Podlasie: We wsi Dubiny odnaleziono zwłoki niemowlęcia. Trwa ustalanie przyczyn tragedii

Czytaj więcej >
Policja

Wiadomości

Dolny Śląsk: Poszedł na grzyby i nie wrócił. W lesie znaleziono zwłoki 76-letniego mężczyzny

Czytaj więcej >
Sejm

Wiadomości

PiS wnosi o zmianę regulaminu Sejmu. Członkowie opozycji: "Boi się, że przegra głosowanie"

Czytaj więcej >