Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Lubuskie. Policja rozpoczęła poszukiwania ciała w rzece. Liczy się czas
Monika Majko
Monika Majko 05.03.2022 19:43

Lubuskie. Policja rozpoczęła poszukiwania ciała w rzece. Liczy się czas

EN 01390155 0010 (1)
MARCIN GADOMSKI/AGENCJA SE/East News [zdjęcie ilustracyjne]

Lubuscy policjanci wraz z nurkami prowadzą intensywne poszukiwania ciała w Odrze w województwie lubuskim. Akcja służb ma związek z podejrzeniem morderstwa. Policja zatrzymała już jedną osobę w tej sprawie, a teraz ma zaledwie 48 godzin, by odnaleźć zwłoki.

Poszukiwania ciała w rzece na terenie województwa lubuskiego rozpoczęła się w godzinach porannych w sobotę, 5 marca 2022 roku. Do akcji włączyli się m.in. strażacy płetwonurkowie z Zielonej Góry.

Lubuscy policjanci szukają zwłok w rzece

Nurkowie dokładnie przeszukują dno Odry w rejonie Krosna Odrzańskiego oraz w okolicach Osiecznicy. Poszukiwania prowadzone są w związku z podejrzeniem morderstwa.

Prowadzimy czynności związane są ze zdarzeniem o charakterze kryminalnym. Ma to związek z podejrzeniem zabójstwa. Ciało mogło zostać wrzucone do rzeki – przekazał serwisowi fakt.pl podinsp. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Dla dobra śledztwa policjanci nie ujawniają jednak szczegóły sprawy. Jak podał serwis fakt.pl, śledczy dowiedzieli się o morderstwie i zwłokach w rzece podczas pracy nad inną sprawą. Wszystko wskazuje na to, że morderca wrzucił ciało do Odry w celu ukrycia dowodów zbrodni.

Policjanci mają 48 godzin na odnalezienie ciała

Policjanci nie ujawnili, czy szukają ciała kobiety, czy mężczyzny. Rzeczniczka zielonogórskiej prokuratury okręgowej prokurator Ewa Antonowicz również potwierdziła w rozmowie z serwisem fakt.pl, że sprawa dotyczy morderstwa.

Lubuska policja zatrzymała już podejrzanego o morderstwo. Sprawa ma jednak charakter poszlakowy, a śledczy mają teraz 48 godzin na odnalezienie ciała i zebranie dowodów, które przekonają sąd o wydaniu decyzji o aresztowaniu podejrzanego.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Fakt.pl