Goniec.pl

Iberion

Łomża. Policjant zgubił notatki służbowe z danymi kilkudziesięciu osób. Komenda apeluje o ostrożność

13 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Jan Jałowczyk

Łomża. O nietypowym wydarzeniu informuje tamtejsza Komenda Miejska Policji. Jeden z policjantów zgubił służbowe notatki, co może skutkować potencjalnym wyciekiem danych mieszkańców powiatu łomżyńskiego. Sprawa jest poważna - śledztwo w tej sprawie podjęła Prokuratura Rejonowa w Łomży.

Łomża. Policjant zgubił notatki służbowe

Roztargniony okazał się być jeden z łomżyńskich dzielnicowych. Zagubione notatniki służbowe zawierały m.in. dane osobowe (m.in. PESEL, adres zamieszkania, numer dowodu osobistego, prawa jazdy, informacje o interwencji, w tym ewentualne informacje o mandatach karnych i punktach karnych). Chodzi tu głównie osoby, które w okresie 9 sierpnia 2021 r. – 1 stycznia 2022 r. były legitymowane na terenie powiatu łomżyńskiego.

Jak przekazuje w komunikacie Inspektor Ochrony Danych w KMP w Łomży, Mateusz Prokopiuk. - Możliwymi konsekwencjami powyższego naruszenia ochrony danych osobowych mogą być: utrata kontroli nad własnymi danymi osobowymi, kradzież, lub sfałszowanie tożsamości, bądź też naruszenie dobrego imienia - czytamy.

Przedstawiciel łomżyńskich mundurowych ostrzega przed skutkami nietypowej zguby.- Powyższe może skutkować m. in. próbami uzyskania przez osoby trzecie, na szkodę osoby, której dane naruszono kredytu w instytucjach pozabankowych czy uzyskania dostępu do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej przysługujących osobie, której dane naruszono - dowiadujemy się.

Sprawa dotyczy kilkudziesięciu osób. Będą konsekwencje

- Fakt zgubienia notatników został ujawniony 18 listopada 2022 roku. Sprawa dotyczy kilkudziesięciu osób. Ci których personalia udało się nam ustalić otrzymały pisma. Żeby pozostali też wiedzieli o tym, co się stało, 12 grudnia - po przeprowadzeniu wymaganej przepisami procedury - na naszej stronie internetowej został zamieszczony komunikat  - przekazał w rozmowie z TVN24 Prokopiuk.

Sprawa jest poważna. Jak dowiadujemy się z komunikatu, wobec roztargnionego dzielnicowego mogą zostać podjęte działania dyscyplinarne.

- Jednocześnie informuję, że o zdarzeniu zostali poinformowani Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych oraz Prokuratura Rejonowa w Łomży, a w Komendzie Miejskiej Policji w Łomży trwają postępowania wyjaśniające i dyscyplinarne mające na celu wyciągnięcie konsekwencji służbowych wobec osób, które dopuściły się do naruszenia Państwa danych osobowych - podkreślał Inspektor Ochrony Danych w KMP w Łomży.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Kielce: Tragedia na porodówce, nie żyje 41-latka. Do szpitala wkroczyły służby

  • Warszawa: Pracownica żłobka kradła pieniądze z placówki. Usłyszała zarzuty

  • TVP miała zwolnić go z powodu orientacji seksualnej. Właśnie zapadł wyrok

Źródło: KMP w Łomży/ TVN24

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Koszalin. Została zamknięta w sklepie, nie mogła się wydostać. Na miejsce wezwano służby
Czytaj więcej >

Wiadomości

Siedlce. Martwy 74-latek znaleziony w łazience. Służby nie mają wątpliwości co do przyczyny zgonu
Czytaj więcej >

Życie

Od poniedziałku w Lidlu festiwal okazji. Takich cen nie widzieliśmy już dawno
Czytaj więcej >

Wiadomości

Mariusz Błaszczak wypalił u Rydzyka o Janie Pawle II. Kontrowersyjne słowa
Czytaj więcej >

Wiadomości

Najgroźniejsi przestępcy w Polsce. Policja publikuje wizerunki i prosi o pomoc
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zacznie się już w poniedziałek. Kolejki ustawią się do Biedronki, lepiej się spieszyć
Czytaj więcej >
Jan Jałowczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Wiecznie ciekawy świata i ludzi. Interesuję się geopolityką oraz stosunkami międzynarodowymi. Pasjonat muzyki (szczególnie ostrzejszej), piłki nożnej oraz tenisa.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]