Goniec.pl
Strajk pielęgniarek i położnych

Unsplash.com/Matteo Jorjoson (zdjęcie ilustracyjne)

Liczba nowych przypadków zakażeń najmniejsza od września

6 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Klaudia Bochenek

Udostępnij:

Ministerstwo Zdrowia opublikowało rano kolejny dzienny raport dotyczący nowych przypadków zakażeń oraz zgonów. Okazuje się, że liczba zachorowań jest najmniejsza od września ubiegłego roku. To wspaniała wiadomość, która dobrze zwiastuje na przyszłość.

Najnowsze dane dotyczące koronawirusa w Polsce są kluczową informacją dla wielu Polaków. Oznacza to, że czeka nas prawdziwy powrót do normalności. Musiało minąć kilka długich miesięcy, aby wyjść na prostą.

Nadal spada liczba przypadków zakażeń

- Mamy 312 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (50), wielkopolskiego (42), mazowieckiego (36), małopolskiego (28), łódzkiego (23), dolnośląskiego (22), opolskiego (19), lubelskiego (15), zachodniopomorskiego (14), kujawsko-pomorskiego (12), pomorskiego (11), warmińsko-mazurskiego (11), podkarpackiego (10), podlaskiego (5), świętokrzyskiego (4), lubuskiego (3). [...] Z powodu COVID-19 zmarły 4 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 9 osób - przekazało dziś Ministerstwo Zdrowia.

Najmniej nowych przypadków zarejestrowano ostatnio dokładnie 7 września, kiedy to raport mówił o 302 zachorowaniach. Na jednej z ostatnich konferencji minister zdrowia, Adam Niedzielski, mówił, że to efekt rozważnego wprowadzania i luzowania restrykcji.

Oprócz tego ogromny wkład w najnowsze dane miały też szczepienia oraz tempo, z jakimi były wykonywane. Wiele osób podczas specjalnych akcji mogły się również szczepić bez kolejki. Ministerstwo jeszcze nie zapowiedziało, czy takie pojawią się również w wakacje.

Uwagę przykuwa też liczba zgonów. Porównując ją do największej zanotowanej, czyli 803 zgonów 14 kwietnia, widać zdecydowaną różnicę.

slawomir-kawka-nie-zyje

Nie żyje Sławomir Kawka, współpracował z Krzysztofem Krawczykiem

CZYTAJ DALEJ

Zmniejszyła się też liczba hospitalizowanych osób. W szpitalach przebywa 3299 osób (o 185 mniej niż dzień wcześniej), zajętych jest 489 respiratorów.

Porównując dane z zeszłego tygodnia, liczby ostro lecą w dół. Liczba pacjentów pod respiratorami zmniejszyła się o 218 osób, a hospitalizowanych o 1826.

Te wszystkie dane oznaczają, że z dużym prawdopodobieństwem będziemy mogli liczyć na kolejne, tym razem mocno odczuwalne luzowanie obostrzeń. W nadchodzącym tygodniu ma być zaprezentowany rządowy plan na lipiec i sierpień.


Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Twitter, Wirtualna Polska

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >
Sąsiadka rodziny zaalarmowała służby

Wiadomości

Zawiadomiła służby, bo w mieszkaniu obok płakały dzieci. Nagle zmarła ich mama

Czytaj więcej >
Seniorka wypadła z okna

Wiadomości

Dolnośląskie: 81-latka wypadła z okna domu seniora. Nie żyje

Czytaj więcej >