Goniec.pl
[II-51]

Google Street View Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku

Lekarz wygonił mamę z dzieckiem wulgarnymi słowami. Jest decyzja RPP

23 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Szokujące wydarzenia, które miały miejsce w słupskim szpitalu, opisał na swoich łamach pod koniec marca "Głos Pomorza", który otrzymał w tej sprawie list od pokrzywdzonej pacjentki. Lekarz Wiktor J. miał w skandalicznych słowach

Wiktor J. miał m.in. powiedzieć, że kobieta ma „wypierd**** za szklane drzwi z tym małym sku******em z mutacją”. Sprawą skandalicznego zachowania lekarza ze słupskiego szpitala zajął się rzecznik praw pacjenta. 

Lekarz będzie musiał przeprosić pacjentkę

Sprawę zachowania lekarza w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku nagłośnili dziennikarze „Głosu Pomorza” po tym, jak do ich redakcji trafił list od poszkodowanej pacjentki.

Kobieta przyjechała do placówki ze swoim małym dzieckiem i usłyszała skandaliczne słowa na swój temat, które lekarz wypowiedział do innych członków personelu medycznego. Na pytanie, czy kobieta z dzieckiem może wejść do poczekalni, Wiktor J. miał odpowiedzieć, żeby „wypierd... za szklane drzwi z tym małym skurwysynem z mutacją”.

- Ty myślisz, że szczepionka mnie uchroni? Takie małe skur...syny są najgorsze - miał kontynuować medyk.

Wypowiedź lekarza wstrząsnęła mamą małego pacjenta. Po tym, jak media opisały skandaliczną sytuację w słupskim szpitalu, Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec wszczął z urzędu postępowanie wyjaśniające, mające na celu sprawdzenie, czy w placówce doszło do naruszenia praw pacjenta.

Według opinii rzecznika, który dokładnie przyjrzał się okolicznościom zdarzenia, w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistyczny w Słupsku prawo pacjenta do godności zostało „bezdyskusyjnie naruszone”. Rzecznik polecił słupskiej placówce przeprowadzenia szkolenia dla personelu z zakresu praw pacjenta do godności.

Szpital ma przesłać listę osób obecnych na szkoleniu do wiadomości rzecznika. Jednocześnie polecono również pisemne przeproszenie mamy małego pacjenta, a kopia listu ma również trafić do rzecznika. Placówka ma 30 dni na poinformowanie o działaniach w tej sprawie i zajętym stanowisku.

- W przypadku, gdy Rzecznik nie będzie podzielał stanowiska szpitala, zwróci się z wnioskiem do właściwego organu nadrzędnego o zastosowanie środków przewidzianych w przepisach prawa - przekazał Bartłomiej Chmielowiec w piśmie skierowanym do redakcji „Głosu Pomorza”.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku na razie zawiesił umowę z firmą, która świadczyła usługi w ramach Nocnej Opieki Chorych. Nie poinformowano jednak, czy zalecenia rzecznika praw pacjenta zostaną wykonane.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Minister zdrowia podał wstępny termin zniesienia obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu

  • Lichtman ujawnił, co stało się na przedostatnim spotkaniu z Krawczykiem. Padła wyjątkowa prośba

  • Od 9 maja nowa zmiana w systemie szczepień na COVID-19

Tagi:

Monika MajkoAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: monika.majko@goniec.pl

Podobne artykuły

zost

Wiadomości

Nie żyje Zbigniew "Vika" Wróblewski, założyciel kultowego zespołu Vader

Czytaj więcej >

Wiadomości

24-letnia Natalia wyszła na spacer i ślad po niej zaginął. Rodzina prosi o pomoc

Czytaj więcej >

Wiadomości

Jastrzębie-Zdrój: Seria wandalizmów na cmentarzu komunalnym. Policja apeluje do mieszkańców

Czytaj więcej >
Andrzej Duda
Grzegorz Jakubowski/prezydent.pl

Wiadomości

Andrzej Duda: W najbliższym czasie powstanie nowy rodzaj wojsk

Czytaj więcej >

Wiadomości

Niemcy. Gigantyczny karambol na autostradzie. Zderzenie 24 samochodów, jest wielu rannych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Kujawsko-Pomorskie: Próba uprowadzenia ucznia ze szkoły pod Grudziądzem

Czytaj więcej >