NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Lech Wałęsa obchodzi 80. urodziny. Pokazał poruszające zdjęcie
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 29.09.2023 09:30

Lech Wałęsa obchodzi 80. urodziny. Pokazał poruszające zdjęcie

Lech Wałęsa
Kapif

Lech Wałęsa 29 września świętuje 80. urodziny, dlatego już od rana na łamach jego mediów społecznościowych dużo się dzieje. Były prezydent podzielił się historycznym zdjęciem, pod którym zebrał sporo życzeń od internautów. Jubilat odpowiedział także na jedno nietypowe pytanie. 

80. urodziny Lecha Wałęsy

Lech Wałęsa przyszedł na świat 29 września 1943 roku. Charyzmatyczny lider Solidarności w związku z okrągłym jubileuszem wrócił pamięcią do czasów, w których jego polityczna działalność kreowała historię naszego kraju. 

Lech Wałęsa pokazał zdjęcie sprzed bramy Stoczni Gdańskiej zrobione podczas strajku w sierpniu 1980 roku. Widać na nim, jak wznoszona ku górze dziewczynka podaje przywódcy walczących o wolną Polskę robotników bukiet kwiatów. 

- LW 80 - minęło i jeszcze jest - tym nostalgicznym podpisem był prezydent Polski okrasił post na Facebooku, pod którym w mgnieniu oka pojawiło się mnóstwo życzeń. Czego życzyli mu internauci?

Wiadomości TVP nie odpuszczają Agnieszce Holland. Danuta Holecka zmieniła minę w sekundę

Lech Wałęsa świętuje 80. urodziny. Internauci złożyli mu życzenia

Lech Wałęsa mógł przeczytać o tym, jak bardzo cenią go rodacy. Większość użytkowników sieci życzyła mu zdrowia oraz dalszej pomyślności, nie szczędząc także pochwał dla tego, co udało mu się zrobić w tamtym trudnym historycznym okresie. 

"Zdrowia i szczęśliwej Polski. Jest pan Polakom potrzebny", "Dziękujemy za to, co zrobił pan dla Polski", "Nie zapomnimy pana wkładu w zbudowanie wolnej Polski" - czytamy w sekcji komentarzy. 

- Jest Pan wyjątkowym człowiekiem, genialnym strategiem i NASZYM bohaterem narodowym znanym na całym świecie, bo to Pan wyprosił ruskich z naszej ojczyzny. Życzę Panu długich lat życia w zdrowiu i we wspaniałej kondycji przynajmniej takiej, jaką Pan ma obecnie - dodał jeden z fanów Lecha Wałęsy. Jubilat w rozmowie z tabloidem odpowiedział także na jedno nietypowe pytanie. 

80. urodziny Lecha Wałęsy. Czego sam sobie życzy?

Lech Wałęsa z okazji urodzin został spytany przez reportera Faktu, ile lat chciałby dziś mieć i czego życzy sam by sobie życzył. - Świętego spokoju - odparł były prezydent. Dodał, że "trzeba zrozumieć czasy, w których przyszło nam żyć". Lider NSZZ "Solidarność"chciałby także, by w Polsce "malutkie interesy nie przeważały nad dużymi interesami". Jak Lech Wałęsa zamierza świętować 80. urodziny?

- Ja nie będę świętował. Teoretycznie osiemdziesiątka to ładny wiek, ale praktycznie wolałbym mieć 40 lat - podsumował Lech Wałęsa. Czego jeszcze można mu życzyć?

Źródło: Fakt