Goniec.pl
Krystyna Pawłowicz

Jan BIELECKI/East News

Krystyna Pawłowicz pokazała zdjęcia znad Bałtyku

13 Października 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Krystyna Pawłowicz wprawiła internautów w osłupienie zamieszczając na Twitterze zdjęcia z wypadu nad polskie morze. Uwagę przykuł zwłaszcza zaskakujący image byłej posłanki, która wygląda na kilka lat młodszą. Wśród komentarzy nie zabrakło także krytycznych głosów odnoszących się do ostatniego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego.

Krystyna Pawłowicz od lat jest bardzo zapracowana, angażując się w różne wydarzenia polityczne, a ostatnio poświęcając się karierze w Trybunale Konstytucyjnym Julii Przyłębskiej. Choć wiele osób kwestionuje jej obecność w tej instytucji, bo do niedawna była ona aktywnym politykiem, Pawłowicz zdaje się tym nie przejmować.

jaroslaw kaczynski

Jarosław Kaczyński zapowiedział odejście z rządu

CZYTAJ DALEJ

Bezkrytyczna w stosunku do siebie sędzia wciąż zarzuca internautów kontrowersyjnymi wypowiedziami i wpisami, ignorując wszystkich tych, którzy myślą inaczej od niej. Ostatnio, po intensywnych pracach w TK nad rozstrzygnięciem co do wyższości prawa krajowego nad unijnym, była posłanka wybrała się na odpoczynek nad Bałtyk. Zdjęcia z urlopu chętnie opublikowała na Twitterze.

Pawłowicz nad polskim morzem

Jak się okazuje, w ramach wypoczynku Pawłowicz zwiedziła Sopot i Gdańsk. W pierwszym z miast skorzystała z ostatnich ciepłych dni i wybrała się na plażę, podziwiać błękitne niebo nad spokojnym Bałtykiem.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

W takiej scenerii pojawiła się w zaskakującym wydaniu, albowiem porzuciła swoje babcine garsonki oraz togę sędziowską i przyodziała granatowy płaszcz oraz zieloną sukienkę, choć, jak sama zauważyła w komentarzach, bardziej poprawne jest stwierdzenie, że było to połączenie malachitu z granatem.

Na ubranie sędzi TK, ale także frywolną fryzurę, zwróciło uwagę mnóstwo internautów, którzy nie szczędzili Pawłowicz miłych słów. Wśród komplementów znalazły się te, mówiące o młodym, kobiecym czy eleganckim wyglądzie byłej posłanki.

Z drugiej strony pojawiły się liczne głosy przytaczające artykuły Konstytucji, które wskazywać mają na niezasadność ostatniego wyroku TK. Na te komentarze prof. Pawłowicz nie chciała jednak odpowiedzieć, tak, jakby brakowało jej rozsądnych argumentów.

Wizyta w Gdańsku

Drugi z wpisów odniósł się do wizyty w Gdańsku, a dokładniej w Bazylice Św. Brygidy. Sędzia zachwycała się m.in. Bursztynowym Ołtarzem, narzekała zaś na zaniedbany grób ks. Jankowskiego. Tego samego, który oskarżany był o wykorzystywanie seksualne dzieci, o czym zdaje się Pawłowicz nie chciała już pamiętać.

Większość komentarzy dotyczyła jednak nieprzychylnego stosunku fanów byłej posłanki do obecnych władz Gdańska, a nawet śp. Pawła Adamowicza. Druga strona sporu przypominała, że Gdańsk od lat jest miastem wolnym, które hołduje tolerancji.

- On nie jest ‚Wasz’. On jest i będzie Wolny. Od wszelkich reżimów. Nawet Waszych - napisał krytycznie jeden z użytkowników Twittera.Oto czym zajmują się w Sejmie, jak nikt nie patrzy. Osiem najbardziej żenujących wpadek polityków

Slajd 1 z 8

Jarosław Kaczyński nawet w Sejmie czuje sportowego ducha

1 października media obiegły zdjęcia z Sejmu, na których Jarosław Kaczyński jest zaaferowany tym, co pokazuje mu Mariusz Błaszczak. Okazuje się, że prezes PiS, prywatnie wielki fan sportu, oglądał z zaciekawieniem oprawę kibiców na meczu Legii z Leicesterem. / Screen z art. "To nie jest fotomontaż. To Błaszczak pokazywał Kaczyńskiemu" dostępny oryg. pod https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/963161/przypatrz-sie-dobrze-to-blaszczak-pokazywal-kaczynskiemu / fot. Agencja Forum

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Twitter

Ada RymaszewskaAutor

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt24, odbyłam także praktyki w portalu biznesowym b2-biznes.pl, dla którego pisałam artykuły oraz staż w telewizji informacyjnej TVN24, gdzie zajmowałam się nagrywaniem krótkich materiałów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Jarosław Kaczyński

Wiadomości

Polacy ocenili pracę wicepremiera. Kaczyński nie będzie zadowolony

Czytaj więcej >
Pixabay/_Alicja_

Wiadomości

Nie żyje Jan Ścigocki. Kajakarz zginął w wypadku na pasach

Czytaj więcej >
Pixabay/fernandozhiminaicela

Wiadomości

Nieoficjalne: W środę ponad 7 tys. zakażeń

Czytaj więcej >

Wiadomości

Duda spotka się z Macronem. W tle spór o praworządność

Czytaj więcej >
Kaja Godek

Wiadomości

Sejm zajmie się projektem autorstwa Kai Godek. Na Wiejskiej liczne manifestacje

Czytaj więcej >

Wiadomości

Sondaż. 33 proc. Polaków wybierze się na groby poza miejscem zamieszkania

Czytaj więcej >