Goniec.pl
Krystyna Loska wraca do pracy

TRICOLORS/East News

Krystyna Loska wraca do pracy w mediach

23 Maja 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Krystyna Loska była niekwestionowaną gwiazdą telewizji w czasach PRL. Jej nienaganne maniery, ponadczasowy styl i onieśmielająca uroda sprawiały, że widzowie nie mogli oderwać od niej oczu. Jakiś czas temu prezenterka, która od dawna przebywa na emeryturze, skarżyła się na głodową emeryturę. Teraz postanowiła wziąć sprawy we własne ręce i ogłosiła, że wraca do pracy.

Krystyna Loska była dziennikarką, która inspirowała całe pokolenia osób pracujących w tym zawodzie. Gwiazda zawsze była perfekcyjnie przygotowana do realizacji zleconych jej zadań. Słynęła z tego, że nigdy nie korzystała z notatek - wszystkie informacje przekazywała „z głowy”.

Krystyna Loska wraca do pracy

Krystyna Loska nigdy nie popełniała błędów i każdego dnia zachwycała swoim niesamowicie hipnotyzującym głosem. Na antenie pojawiała się przeszło przez trzy dekady. Jej odejście wzbudziło ogromny smutek wśród widzów. Trudno się dziwić - nigdy później nie doczekała się godnej następczyni.

Prezenterka telewizyjna w licznych wywiadach, których udzielała po przejściu na emeryturę, bawiła fanów interesującymi anegdotami z życia prywatnego. Przyznawała między innymi, że zanim poślubiła ukochanego Henryka Loskę, miała zamiar zostać zakonnicą.

W późniejszym czasie chciała związać swoje losy z aktorstwem. Studia przerwała jednak z powodu nieplanowanej ciąży, której owocem jest Grażyna Torbicka, jedna z najpiękniejszych polskich dziennikarek. To zrządzenie losu sprawiło, że prezenterka mogła zachwycać widzów prowadząc serwisy informacyjne.

Krystyna Loska zakończyła karierę telewizyjną w 1994 roku. Tuż po przejściu na emeryturę przyznawała, że nie śledzi bieżących wiadomości - znacznie bardziej interesują ją wydarzenia sportowe. Od śmierci męża prezenterka telewizyjna wielokrotnie była proszona przez Grażynę Torbicką o wspólne zamieszkanie - do niedawna konsekwentnie odmawiała.

- O**dwiedzam oczywiście Grażynkę, ale mieszkam u siebie i cenię sobie to, że jestem samodzielna** - mówiła gwiazda w rozmowach z dziennikarzami.

W ubiegłym roku Krystyna Loska postanowiła zamieszkać z córką. Do podjęcia tej niespodziewanej decyzji skłoniła ją sytuacja epidemiologiczna w Polsce. Prezenterka telewizyjna stwierdziła, że w ten sposób uniknie ryzyka związanego z zakażeniem oraz osamotnienia, z którym wiąże się kwarantanna.

Magazyn „Rewia” donosi, że to niejedyna zmiana w życiu telewizyjnej legendy. 83-letnia dziennikarka, która od dawna przebywa na emeryturze, zamierza wrócić do pracy. Krystyna Loska miała podpisać kontrakt z agencją skupiającą lektorów. Pracodawcy są podobno zachwyceni jej nienaganną dykcją i ciepłą barwą głosu.

Dodatkowa praca pomoże uregulować trudną sytuację finansową, na którą w jednym z wywiadów skarżyła się Krystyna Loska. Gwiazda przyznawała, że mimo wieloletniej kariery zawodowej, otrzymuje zaledwie tysiąc złotych emerytury. Ta kwota wystarcza jedynie na opłacenie podstawowych potrzeb.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • 30 maja TVP wyemituje koncert poświęcony twórczości Krawczyka. Na scenie pojawi się jego hologram

  • Ruszyła zbiórka pieniędzy dla syna Krzysztofa Krawczyka

  • Na półwyspie Helskim trwa inwazja owadów

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Jastrząb Post

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >