Goniec.pl
KPP w Węgorzewie

KPP w Węgorzewie

Tragedia na Mazurach. Nie żyje młoda kobieta, jej samochód uderzył w przydrożne drzewo

19 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Dawid Szczurek

Do koszmarnego wypadku doszło 19 stycznia w okolicach Węgorzewa (woj. warmińsko-mazurskie). W głównej mierze z powodu oblodzonej nawierzchni, samochód osobowy wpadł w poślizg, a następnie z impetem uderzył w przydrożne drzewo. Okazało się to tragiczne w skutkach dla prowadzącej pojazd kobiety.

Wypadek w okolicach Węgorzewa. Nie żyje 25-latka

Kolejny atak zimy dał się nam we znaki. Poruszanie się po drogach w woj. warmińsko-mazurskim grozi dużym niebezpieczeństwem. Od początku dnia mieliśmy w tym rejonie Polski do czynienia z kilkoma wypadkami. Najbardziej makabryczny z nich miał miejsce około godziny 10, na drodze łączącej Trygort i Przystań.

Nadciąga niebezpieczna aura, przybędzie nawet 30 cm śniegu. IMGW wydał ostrzeżenia

Nadchodzi atak srogiej zimy, zacznie się już dzisiaj. Nadciągają śnieżyce i tęgi mróz

CZYTAJ DALEJ

Informacje o opisywanym zdarzeniu przekazał oficer prasowy komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Węgorzewie mł. bryg. Ireneusz Lalak.

- Gdy dojechaliśmy na miejsce, kobieta była w rozbitym samochodzie, podjęto jej reanimację, niestety zmarła - tłumaczył, cytowany przez PAP.

- Na łuku drogi prawdopodobnie nie dostosowała prędkości do panujących warunków i uderzyła w drzewo – oznajmiła miejscowe Radio 5 Agnieszka Filipska z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie.

Policja apeluje o ostrożność. Warunki do jazdy są naprawdę trudne

Tak jak zostało już to wspomniane, nie był to jedyny wypadek w tych okolicach. Kilka godzin przed opisywaną tragedią, na drodze wojewódzkiej nr 592 na wysokości wsi Kraskowo pod Korszami z trasy zboczył samochód osobowy, który wylądował w rowie.

- Za osobowym autem jechała ciężarówka, która, chcąc uniknąć zderzenia, także wjechała do rowu i się przechyliła. Mimo że zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, nikomu nic się nie stało - poinformował oficer prasowy straży pożarnej w Kętrzynie Kamil Golon.

Ostrzegł, że kierowcy muszą spodziewać się utrudnień w ruchu, z racji konieczności wydobycia pojazdu z rowu.

Do podobnego zajścia doszło także w Witramowie pod Olsztynkiem. Tutaj, kierowca, tracąc kontrolę nad osobówką również wylądował w rowie.

Na drogach w wielu miejscach w Polsce panują bardzo ciężkie warunki do jazdy. Tak jak zapowiadano, zima nie dała o sobie zapomnieć, czego skutki odczuwają obecnie kierowcy. Z racji, iż na termometrach możemy dostrzec temperaturę bliską zeru, jazda w takich warunkach wiąże się z zagrożeniem gołoledzią oraz oblodzeniem.

Służby apelują wszystkich, podróżujących dzisiaj po polskich drogach o zachowanie szczególnej ostrożności.

instagram.com/robert.gorski.official

Robert Górski ma dom jak z bajki. Posiadłość kabareciarza to marzenie wielu

Robert Górski wraz z żoną i córeczką mieszka na Mazurach. Posiadłość króla polskiego kabaretu sprawia, że można się rozmarzyć. Piękny drewniany dom i bajeczna, malownicza okolica, są godne pozazdroszczenia!

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Dawid SzczurekAutor

Redaktor portalu goniec.pl. Od zawsze czułem się umysłem humanistycznym, ukierunkowanym w stronę dziennikarstwa. Moją pasją od dziecka jest sport, a w szczególności piłka nożna. Z zainteresowaniem śledzę to, co dzieje się w Polsce i na świecie, dzieląc się informacjami z innymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: dawid.szczurek@iberion.pl

Podobne artykuły

Polska Policja

Wiadomości

Warszawa: Dachowało auto. Służby nie znalazły kierowcy, bo poszedł do pracy

Czytaj więcej >
Zaspy, Limanowa, Facebook, screen

Wiadomości

Małopolska: Zimowy żywioł atakuje, zaspy dochodzą do dwóch metrów

Czytaj więcej >
Adam Pabiś
Kadr z programu "Pytanie na śniadanie"/TVP VOD

Wiadomości

Podawał się za lekarza, występował w mediach jako ekspert. Jest zawiadomienie do prokuratury

Czytaj więcej >
Pixabay.com Henryk Niestrój

Wiadomości

Poszła spać z bolącym ramieniem. Mąż znalazł ją martwą w łóżku, miała zaledwie 41 lat

Czytaj więcej >
Raport Gońca ze Świata. Joe Biden i Xi Jinping

Wiadomości

Raport Gońca ze Świata. Chiński balon nad USA oraz sprawa F-16 dla Ukrainy

Czytaj więcej >
Kadr z programu "Sprawa dla reportera"/TVP VOD

Wiadomości

Mecenas Piotr Kaszewiak mocno o alimentach Marcinkiewicza. Nie gryzł się w język

Czytaj więcej >