Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Kosmiczna kwota za przejazd taksówką w Zakopanem. Turyści nie mogą w to uwierzyć
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 23.01.2023 22:42

Kosmiczna kwota za przejazd taksówką w Zakopanem. Turyści nie mogą w to uwierzyć

paragon krupówki
JANEK SKARZYNSKI/AFP/East News/24tp.pl

Od początku sezonu zimowego w rodzimych mediach głośno jest o sercu polskich Tatr, czyli legendarnym Zakopanem. Choć zimowa stolica Polski słynąć powinna z malowniczych górskich krajobrazów, góralskiego klimatu i pysznych oscypków, w ostatnim czasie zyskuje posłuch za sprawą horrendalnych cen.

Zakopane. Ogromna kwota zapłacona taksówkarzowi za przejechanie krótkiego dystansu

Po skandalicznie wysokich cenach w restauracjach, kosztownych noclegach, absurdalnej cenie za skorzystanie z toalety, Zakopane po raz kolejny dało o sobie znać. Tym razem, dzięki pewnemu taksówkarzowi.

Wygląda na to, że podhalańscy, miejscowi przedsiębiorcy nie przejmują się zbytnio negatywną opinią, krążącą o nich w Polsce. Praktyka zawyżania cen, z jaką mają do czynienia odwiedzający miasto turyści, trwa w najlepsze.

Przekonał się o tym klient, który za przejechanie krótkiego dystansu, zapłacić musiał olbrzymią kwotę. Zdjęcie paragonu opublikowane zostało w poniedziałek 23 stycznia przez lokalny "Tygodnik Podhalański".

- Za przejechanie 2,2 kilometra klient musiał zapłacić 63 złote. Na taką cenę składała się opłata początkowa w wysokości 15 zł i 48 zł za pokonany dystans. Kurs odbywał się w niedzielę, więc cena była wyższa niż w dni powszednie - dowiadujemy się w tekście upublicznionym na stronie 24tp.pl.

Lokalni taryfiarze zdumieni kwotą

Głos w tej sprawie zabrali miejscowi taksówkarze. Jeden z nich, sugerował, że taksówka, w której wystawiono szokujący kwit, najprawdopodobniej nie jest zrzeszona w żadnej z funkcjonujących na obszarze miasta korporacji, co miało wpływ na tak wysoki koszt przejazdu.

- Taki kurs zamówiony przez którąś z działających w Zakopanem firm taksówkarskich kosztowałby 26 zł - deklaruje mężczyzna.

Inny taksówkarz, którego wypowiedź również możemy przeczytać na łamach wyżej wspomnianego portalu, przyznaje, że koszt transportu był zdecydowanie za wysoki. Przedstawia, jaką kwotę zapłaciłby pechowy klient, w przypadku skorzystania z usług jego sieci.

- W mojej firmie opłata początkowa wynosi 8 złotych, a za kilometr klient płaci 6 złotych. Ten kurs w niedzielę u nas kosztowałby najwyżej 24 złote - wyjaśnia.

Mężczyzna przestrzega przed nieuczciwymi praktykami ze strony taksiarzy. Zwraca uwagę na to, by przed skorzystaniem z usługi zawsze zapytać o cennik kierowcę. Uważa też, że miasto powinno zainteresować się tym problemem i ustalić maksymalne stawki, akceptowalne za takie usługi.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: 24tp.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!