Goniec.pl > Polska > Kolejny, gigantyczny pożar w Rosji. Ogień zajął wielką fabrykę
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 17.12.2022 18:55

Kolejny, gigantyczny pożar w Rosji. Ogień zajął wielką fabrykę

ogień
Twitter

Władywostok, Rosja. Kolejny raz na przestrzeni ostatnich tygodni duży obiekt staje w płomieniach. Tym razem w zgliszcza obraca się fabryka wyrobów cukierniczych o powierzchni ponad 1000 metrów kwadratowych. Gęsty dym spowił całe miasto.

Gigantyczny pożar w Rosji

Do zdarzenia doszło w sobotę, na odległych krańcach południowo-wschodniej Rosji, we Władywostoku. Jak poinformowała Główna Dyrekcja Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, ogień zajął powierzchnię ponad 1000 metrów kwadratowych. W wyniku pożaru doszło do zawalenia się dachu budynku.

Jak donoszą rosyjskie media, w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał. Jak z kolei podała ukraińska agencja informacyjna RBC Ukraine, w płomieniach stanęła duża fabryka wyrobów cukierniczych.

Na poniższym nagraniu, udostępnionym na Twitterze, widać skalę pożaru. Gęste kłęby dymu spowiły miasto, widać je było z wielu kilometrów.

Seria tajemniczych pożarów

Który to już raz płonie duży obiekt na terenie Federacji Rosyjskiej? W ostatnich tygodniach i miesiącach, Rosję nawiedza seria podejrzanych pożarów. Jak można się spodziewać, tego typu incydentu nasiliły się tuż po rosyjskiej agresji na terytorium Ukrainy.

9 grudnia potężny pożar strawił jedno z centrów handlowych na obrzeżach Moskwy. Ogień wybuchł w sklepie OBI ulokowanym w obiekcie MEGA Chimki w obwodzie moskiewskim. Z informacji przekazanych przez rosyjskie ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych, w płomieniach stanęło wówczas ponad 7 tys. metrów kwadratowych.

Z kolei tydzień temu, 10 grudnia doszło do potężnego pożaru baraków dla zmobilizowanych rosyjskich żołnierzy, które mieszczą się we wsi Sowieckie. W koszarach stacjonować mogło nawet kilkaset do tysiąca wojskowych.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Twitter/ Goniec.pl

Tagi: pożar Rosja