Goniec.pl
Wybuch gazu

Pixabay.com Andrzej Rembowski

W akcji 13 zastępów straży pożarnej. Wybuch gazu na Zakopiance

14 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Najpierw rozległ się ogromny huk, następnie wybuchł pożar. Na placu budowy nowej Zakopianki w rejonie wsi Klikuszowa doszło do eksplozji gazu po tym, jak robotnicy operujący ciężkim sprzętem naruszyli gazociąg. W wyniku dzisiejszego (14 czerwca) zdarzenia jeden z pracowników został ranny. Na miejscu pojawiło się 13 zastępów straży pożarnej.

Straż pożarna walczy z wyciekiem gazu, do którego doszło około godziny 19:00 w poniedziałek 14 czerwca. Wstępne ustalenia wskazują na to, że robotnicy, którzy pracują na placu budowy nowej zakopianki, naruszyli koparką gazociąg w rejonie powiatu nowotarskiego.

Na miejsce zdarzenia wysłano 13 zastępów straży pożarnej, co potwierdził w rozmowie z mediami rzecznik służb. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez media w wyniku wybuchu gazu obrażenia odniósł jeden z robotników pracujących na placu budowy nowej Zakopianki.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Straż pożarna walczy z wyciekiem gazu na placu budowy

Dziennikarze skontaktowali się już z rzecznikiem prasowym nowotarskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej, Piotrem Krygowskim. Ten przekazał, że do wybuchu gazu doszło wskutek przerwania głównej magistrali gazowej, która prowadzi do Zakopanego.

Jedna z koparek rozszczelniła grubą rurę o szerokości 300 mm. Rzecznik poinformował, że według wstępnych ustaleń na szczęście nie doszło do spaleniu rurociągu. Służby rozpoczęły prowadzenie dalszych czynności.

ewa leniart rzeszow

Jeden z członków sztabu Ewy Leniart dłubał w nosie podczas jej przemówienia. Nagranie uchwyciły kamery Polsatu

CZYTAJ DALEJ

W toku działań rozstawiono już między innymi kurtyny wodne, które mają nie dopuścić do rozprzestrzeniania się gazu. Niestety gaz wciąż się ulatniał. Strażacy czekali na pogotowie gazowe, które ma zakręcić gazociąg.

Robotnik, który ucierpiał wskutek wybuchu gazu, to operator koparki, która przerwała gazociąg. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez media został on przetransportowany do szpitala. Nie wiadomo, w jakim jest stanie.

Straż pożarna informuje o poważnych utrudnieniach

Na miejscu zdarzenia nadal pracuje straż pożarna. Wiadomo już, że przerwanie gazociągu i wybuch gazu będą miały poważne konsekwencje. Zakopianka została całkowicie zablokowana po tym incydencie.

W związku z tym, że droga biegnie zaledwie 60 metrów od miejsca wybuchu, kierowcy przemieszczający się odcinkiem Nowy Targ - Rabka kierowani są przez służby na objazdy przez wieś Rokiciny Podhalańskie. Na trasie powstały korki.

Awaria wywołana przerwaniem gazociągu będzie też dużym problemem dla mieszkańców całego Podhala. Według szacunków wieczorem i w nocy 14 czerwca dostępu do gazu nie będzie miało kilka tysięcy domów i duże osiedla mieszkalne Zakopanego.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • „Ze smutkiem przyjęliśmy z Agatą wiadomość”. Andrzej Duda o śmierci Witolda Kieżuna

  • Poważna wpadka na żywo w TVP. Prowadzący pomylił gości

  • Nagranie zachowania kandydatki PiS po wyborach w Rzeszowie. W sieci wielka dyskusja

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Onet.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

W całej Polsce odbędą się protesty w obronie TVN

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszedł do kościoła w czapce. Teraz ścigają go za obrazę uczuć religijnych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wrocław: kierowca wjechał w ekipę sprzątającą po poprzednim wypadku

Czytaj więcej >

Wiadomości

Anna Kornecka zdymisjonowana. Krytykowała Polski Ład

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rodzina Basi zdradziła jej ostatnie słowa przed tragiczną śmiercią

Czytaj więcej >

Wiadomości

Leżał pod szpitalem i krzyczał z bólu. Wcześniej nie chciano go przyjąć

Czytaj więcej >