Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Karambol na autostradzie A4. Zderzyły się cztery ciężarówki
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 08.04.2024 15:43

Karambol na autostradzie A4. Zderzyły się cztery ciężarówki

wypadek, policja
Fot. (zdj. ilustracyjne), policja.pl

Karambol na autostradzie A4. Cztery samochody ciężarowe zderzyły się na czwartym kilometrze i całkowicie zablokowały przejazd popularną trasą. Nie ma informacji o poszkodowanych, ale tworzą się gigantyczne korki. Policja już teraz kieruje na objazdy.

Karambol na autostradzie A4

Na autostradzie A4 doszło do karambolu. W poniedziałek (08.04) około godziny 12:30 służby otrzymały zgłoszenie o zderzeniu czterech pojazdów. Ustalono, iż w wypadku uczestniczyły tylko i wyłącznie samochody ciężarowe.

Wypadek na autostradzie A4 potwierdziła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Na mapie utrudnień dla dróg w całej Polsce wydany został specjalny komunikat. Korki nie znikną szybko.

Dramat w środku nocy. Z ogniem walczyło 5 zastępów strażaków

Zderzyły się cztery ciężarówki

W poniedziałek 8 kwietnia ok. godz. 12:30 na 4. kilometrze A4, między węzłami Zgorzelec i Godzieszów zderzyły się cztery ciężarówki. Nie ma informacji o rannych. Droga jest częściowo zablokowana - czytamy w oficjalnym komunikacie GDDKiA.

ZOBACZ: Podwyżki dla rodzin. Niektórzy dostaną aż 1500 zł więcej w ramach świadczenia

Na miejscu pracują obecnie służby, ale ze wstępnych informacji nie wynika, by ktokolwiek potrzebował pomocy medycznej. Pierwsze nieoficjalne ustalenia na temat przebiegu karambolu na autostradzie A4 wskazują, że samochody ciężarowe najechały na siebie, uderzając w tył naczepy. Przyczyny nie są jeszcze znane.

Autostrada A4 zablokowana

Prawy pas autostrady A4 pomiędzy węzłami Zgorzelec-Godzieszów jest całkowicie zablokowany. Tworzą się długie kolejki, a fakt bliskości przejścia granicznego w Jędrzychowicach nie ułatwia policji kierującej ruchem udrożnienia zatoru.

ZOBACZ: Zjadł danie z kurczakiem, nie żyje. 27-latka nie udało się uratować

Obecnie korek na autostradzie A4 ma ponad trzy kilometry. Policjanci wprowadzili objazdy przez węzeł Godzieszów. GDDKiA informuje, iż utrudnienia w związku z karambolem czterech ciężarówek mogą potrwać nawet do ponad trzech godzin.

autostrada-a4-karambol.jpg
Autostrada A4 jest zablokowana. Fot. screen Google Maps

Źródło: gddkia, wroclaw.pl