Goniec.pl
Jarosław Kaczyński świętował Niedzielę Palmową

Wikipedia Commons/Silar

Jarosław Kaczyński świętował Niedzielę Palmową. Wybrał się na mszę i cmentarz

28 Marca 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Jarosław Kaczyński - tak jak wielu Polaków - świętował dziś Niedzielę Palmową. Prezes Prawa i Sprawiedliwości wybrał się na mszę, by poświęcić palmę. Później odwiedził cmentarz, gdzie oddał hołd zmarłej matce.

Niedziela Palmowa jest dniem, w którym katolicy tłumnie ruszają do kościołów, by poświęcić misterne palmy. W związku z obowiązującymi obostrzeniami tegoroczne obchody były zdecydowanie mniej huczne niż zazwyczaj. Przypominamy, że obowiązują limity wiernych.

Jarosław Kaczyński świętował Niedzielę Palmową

Wielu polityków - nie zważając na własne bezpieczeństwo - wybrało się do świątyń, by celebrować święto. Wśród uczestników nabożeństw nie mogło zabraknąć między innymi Lecha Wałęsy i Jarosława Kaczyńskiego, którzy słyną z gorliwej wiary.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości odwiedził jeden z kościołów na warszawskiej Starówce. Dziennikarze Super Expressu donoszą, że poświęcił trzy pokaźne palmy. Po zakończeniu nabożeństwa nie wrócił prosto do domu na Żoliborzu.

Jarosław Kaczyński wybrał się na Cmentarz Powązkowski w Warszawie, gdzie spoczywa jego matka, Jadwiga Kaczyńska. Dawna harcerka Szarych Szeregów odeszła 17 stycznia 2013 roku po długiej chorobie. Ostatnie chwile spędziła w Wojskowym Instytucie Medycznym.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości dokładnie posprzątał i umył płytę nagrobną, a na koniec złożył na niej jedną z poświęconych palm. Pomimo wzmożonego wysiłku fizycznego nawet na chwilę nie zdjął maseczki ochronnej. Cały czas był obserwowany przez dziennikarzy Super Expressu.

Lech Wałęsa, który niedawno przeszedł poważną operację serca, pojawił się z kolei w kościele bez palemki. Były prezydent zajął jedną z pierwszych ławek. Przez całą mszę dbał o to, by jego usta i nos były dokładnie zasłonięte.

Politycy, mimo podeszłego wieku, najwyraźniej nie obawiają się ryzyka, jakie niesie ze sobą przebywanie w miejscach publicznych. Obaj czynnie uczestniczą w życiu publicznym i pielęgnują wartości chrześcijańskie. Jesteście zaskoczeni?

Źródło zdjęć: Super Express/Waldemar Skoczny/Melon

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Super Express

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >