Goniec.pl > Polska > ING Bank Śląski przeprowadzi prace serwisowe. W poniedziałek mogą wystąpić poważne problemy
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 24.10.2022 09:16

ING Bank Śląski przeprowadzi prace serwisowe. W poniedziałek mogą wystąpić poważne problemy

ING Bank Śląski przeprowadzi prace serwisowe, w poniedziałek wyłączą lub zawiesza podstawowe usługi
Unsplash.com/Eduardo Soares

Prace serwisowe w banku ING nie pozwolą części klientom na korzystanie z podstawowych usług. W poniedziałek 24 października część opcji oferowanych przez ING Bank Śląski będą chwilowo niedostępne. Niespodziewanie na przerwy nie wybrano godzin nocnych, a środek dnia.

Prace serwisowe w banku ING Bank Śląski będą dla wielu klientów wielkim zaskoczeniem. Będą także wielkim problemem, gdyż termin i godziny zaplanowanej akcji serwisowej jest wyjątkowo niecodzienny.

ING Bank Śląski zaplanował prace serwisowe w poniedziałek 24 października. Próżno szukać jednak w komunikacie informacji o tym, iż specjaliści zasiądą do pracy w środku nocy. Wielu klientów banku nie będzie mogło zapłacić za zakupy, czy wypłacić pieniędzy.

ING Bank Śląski: prace serwisowe odbędą się 24 października (poniedziałek)

ING Bank Śląski opublikował komunikat na temat prac serwisowych. Lepiej dobrze zaplanować poniedziałkowe zakupy i wizytę w miejscach, gdzie konieczne będzie użycie karty.

W poniedziałek 24 października po południu spora część usług ING Banku Śląskiego zostanie zwyczajnie wstrzymana. Problemy techniczne obejmą podstawowe usługi.

Wyjątkowo na termin przerwy serwisowej ING Banku Śląskiego wyznaczono godziny 13:20-17:20. Lista utrudnień jest wyjątkowo długa.

Przerwa serwisowa w ING Banku Śląskim, tego nie zrobisz

ING Bank Śląski wskazał obszar, gdzie prowadzone będą prace. Klienci mogą zostać czasowo odcięci od podstawowych usług oferowanych przez bank.

Lista utrudnień, jakie wystąpią w ING Banku Śląski w poniedziałek 24 października w godzinach od 13:20 do 17:20, jest długa. W czasie prac serwisowych wystąpi problem z:

  • realizacją płatności kartą w internecie (z dodatkowym uwierzytelnieniem 3D Secure),

  • płaceniem kartą. Mowa zarówno o płatnościach w terminalach, jak i korzystaniu z bankomatów oraz wpłatomatów,

  • składaniem wniosków w Moim ING i przez naszą stronę ING Banku Śląskiego

  • obsługą kart w ING Business.

ING Bank Śląski wskazał także, że w czasie poniedziałkowych prac serwisowych część usług zostanie zwyczajnie wyłączona. Czego nie będzie można robić w ramach usług banku? Oto lista:

  • dodawanie kart Mastercard w portfelach mobilnych (Apple Pay, Garmin Pay i Google Pay),

  • nadawanie numerów PIN do kart płatniczych i kredytowych,

  • wykonywanie operacji na rachunku karty kredytowej,

  • zamawianie kart płatniczych,

  • przypisywanie do telefonu kart w aplikacji Moje ING,

  • wykonywanie transakcji SWE (System Wypłat Elektronicznych dla klientów ING Business Online).

W komunikacie na temat przerwy serwisowej i czasowym ograniczeniu usług ING Banku Śląskiego pojawiła się rada dla klientów, którzy mogą mieć problem ze zwykłym zapłaceniem za zakupy.

ING Bank Śląski radzi klientom, jak poradzić sobie z pracami serwisowymi

Na stronie internetowej ING Banku Śląskiego znaleźć można krótką notkę. Ma ona pomóc klientom banku przygotować się na poniedziałkową przerwę techniczną. Wydaje się ona banalnie prosta.

- Jeśli możesz, skorzystaj z naszych usług poza godzinami niedostępności lub skorzystaj z BLIKA (do płacenia w sklepie i przez internet, do wpłacania i wypłacania). Za zakupy przez internet możesz też zapłacić przelewem - z opcją Płać z ING. Wpłaty na rachunek w EUR zlecisz w placówce banku - czytamy w komunikacie ING Banku Śląskiego.

W przypadku potrzeby pilnego zastrzeżenia karty ING Bank Śląski wskazuje, że klient powinien skorzystać z infolinii (+48 32 357 00 12.). Inna opcja w poniedziałek od 13:20 do 17:20 nie będzie dostępna.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl