Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Indie: Mąż zabił żonę za pomocą kobry
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 14.10.2021 20:07

Indie: Mąż zabił żonę za pomocą kobry

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
goniec.pl

Sooraj Kumar z Indii został oskarżony o zabójstwo żony za pomocą kobry. Mężczyzna wpuścił węża do łóżka, kiedy spała w nim jego żona. Indyjski sąd właśnie wydał wyrok - podwójne dożywocie.

Zabił żonę za pomocą kobry

Do nietypowa zabójstwa doszło w Indiach. Jak przekazało w środę BBC, tamtejszy sąd skazał mężczyznę za zabójstwo żony za pomocą kobry. Według indyjskiej prokuratury sprawa należy do “najrzadszych z rzadkich”.

Sooraj Kumar został aresztowany w 2020 roku, jakiś czas po tym, jak jego małżonka zginęła od ukąszenia węża.

Służby wszczęły dochodzenie w chwili, w której rodzina zmarłej kobiety zarzuciła Kumarowi morderstwo. Skąd ten pomysł? Rodzina zaczęła być podejrzliwa, gdy kilka tygodni wcześniej ich córka Uthra po raz pierwszy została ukąszona przez węża, konkretnie żmiję łańcuszkową. Wcześniej Sooraj Kumar miał wymuszać na rodzinie kobiety posag.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

W poniedziałek zapadł wyrok w sprawie. Indyjski sąd orzekł, że Kumar jest winny wpuszczenia kobry do ich wspólnego łóżka, wtedy gdy spała w nim jego żona. Co istotne, już wtedy kobieta wracała do zdrowia po pierwszym ukąszeniu. 25-latka została znaleziona martwa w domu w maju ubiegłego roku.

Z więzienia już nigdy nie wyjdzie

W wyniku policyjnego śledztwa okazało się, że za oboma atakami gadów stał mąż. Służby aresztowały również mężczyznę, który załatwił zdobycie niezwykle niebezpiecznych gadów. Aresztowany przyznał się do zarzucanych mu czynów i tym samym pomógł zakończyć śledztwo.

Kumar usłyszał wyrok dwukrotnego dożywocia. Oprócz tego sąd zobowiązał go do zapłacenia grzywny w wysokości 500 tys. rupii indyjskich (ok. 26 tys. zł).

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Interia, PAP

Tagi: zabójstwo