Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > IKEA postanowiła wycofać klopsiki. Można było znaleźć w nich plastik
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 11.02.2022 15:41

IKEA postanowiła wycofać klopsiki. Można było znaleźć w nich plastik

ikea
Wikimedia Commons/Kgbo

IKEA zdecydowała o wycofaniu serii jednego ze swoich flagowych produktów - klopsiki warzywne, Okazało się, że mogą znajdować się w nich elementy plastiku. Lepiej sprawdzić, czy nie mamy pysznego wegetariańskiego dania w domu i zobaczyć, czy nie jest z uszkodzonej partii.

- Bezpieczeństwo i jakość jedzenia z naszego asortymentu stanowi dla IKEA najwyższy priorytet. Pragniemy oferować naszym klientom produkty, którym mogą ufać, wytwarzane w sposób odpowiedzialny, bez poświęcania bezpieczeństwa ani jakości - pisała IKEA w komunikacie.

IKEA zwróciła się do klientów z ważnym komunikatem. Musiała wycofać flagowy produkt

IKEA poinformowała, że musiała wycofać jeden ze swoich najbardziej popularnych produktów spożywczych - klopsiki roślinne. Sklep przekazał, że jeśli ktokolwiek ma uszkodzoną partię, powinien oddać ją w sklepie i otrzyma wówczas pełny zwrot pieniędzy.

Chodzi o mrożone klopsiki warzywne HUVUDROLL w paczkach po 1000 g z datą przydatności do spożycia do 26.10.2022 roku. Zjedzenie tego produktu może być szkodliwe dla zdrowia ze względu na wykryty w nim plastik.

Choć IKEA zawsze stara się swoim klientom zapewniać możliwie najlepszą obsługę i dba o produkty sprzedawane konsumentom, tym razem doszło jednak do niedopatrzenia.

- Pomimo wszystko doszło do zanieczyszczenia jednej partii mrożonych klopsików warzywnych HUVUDROLL w opakowaniach po 1000 g plastikowymi elementami pochodzącymi z uszkodzonej linii produkcyjnej. Z tego powodu produkty należące do tej partii zostają wycofane z rynku - przekazał sklep w komunikacie.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Goniec.pl

Tagi: Ikea