Goniec.pl
Krzysztof Krawczyk

Piotr Molecki/East News

Grób Krawczyka zmienił się nie do poznania. Jeden szczegół wzrusza do łez

25 Maja 2021

Autor tekstu:

Bartłomiej Cieślak

Udostępnij:

Andrzej Kosmala, przyjaciel i menedżer Krzysztofa Krawczyka, pokazał najnowsze zdjęcie jego grobu. Jeden szczegół wzrusza do łez. Okazuje się, że przy grobie zawisła teczka z rysunkami przedstawiającymi legendarnego piosenkarza, które namalowały dzieci. Widok ten może rozczulić nawet najtwardsze serce.

Andrzej Kosmala był przyjacielem i menedżerem Krzysztofa Krawczyka przez ostatnie 47 lat. Ponoć ostatnie słowa, jakie od niego usłyszał, brzmiały „prowadź wodzu”. Kosmala wziął je sobie naprawdę do serca i cały czas dba o to, by ten parostatek płynął przed siebie, a pamięć o legendarnym polskim artyście nigdy nie zniknęła.

Niezwykły szczegół na grobie Krawczyka

W niedzielę na jego profilu na Facebooku pojawiły się najnowsze zdjęcia z grobu Krawczyka, które Kosmala zrobił w drodze powrotnej z nagrania finałowego odcinka „Szansy na sukces”. Pochwalił Tomasza Bulzaka, który wygrał śpiewając utwór Krawczyka „Nie zostało nam już nic”, a następnie pokazał zdjęcia, na których widać, jak zmienił się grób od pogrzebu.

Przede wszystkim zniknęło morze zniczy, które fani zapalali każdego dnia od pogrzebu Krawczyka. Na kwiaty i znicze zostało wyznaczone specjalne miejsce pokryte zielonym suknem, jednak i tak było to za mało dla fanów i znicze stoją również obok miejsca, w którym wkrótce stanie grobowiec rodzinny.

Przeglądając zdjęcia, które pokazał Kosmala, łatwo można dostrzec niebywały szczegół, który może wzruszyć nawet największych twardzieli. Na krzyżu stojącym przy grobie zwieszono bowiem teczkę, w której znajdują się rysunki przedstawiające Krawczyka. Ich autorami są dzieci.

Widok ten potrafi wzruszyć, bowiem miło jest wiedzieć, że nawet najmłodsi w jakiś sposób znają i kojarzą Krzysztofa Krawczyka. I nawet jeżeli to rodzice podpowiedzieli im kogo narysować, to i tak dzięki temu pamięć o legendarnym artyście pozostaje żywa nawet wśród dzieci.

Wizyta na grobie przyjaciela była ważna dla Kosmali, o czym napisał pod zdjęciami. Sam też zwrócił uwagę na te liczne rysunki.

- Wróciliśmy do Poznania bardzo poruszeni spotkaniem z Krzysztofem na cmentarzu! Mistrzu będziemy dalej z Tobą niosąc ludziom Twoje piosenki. Kundle niech ujadają! My idziemy dalej!I wzruszające są te ślady miłości do Ciebie, rysowane dziecięcą ręką! - napisał.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Facebook.com Andrzej Kosmala

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >