Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Gniezno. Kobieta uwięziona w tonącym samochodzie. Ludzie rzucili się na pomoc
Marcin Śliwa
Marcin Śliwa 21.05.2024 15:02

Gniezno. Kobieta uwięziona w tonącym samochodzie. Ludzie rzucili się na pomoc

Powódź w Gnieźnie
fot. Screen Facebook / Lubuscy Łowcy Burz

Przez Polskę przetacza się fala burz i podtopień. Jedną z najbardziej dotkniętych żywiołem miejscowości było wczoraj Gniezno, gdzie woda zalała część miasta. Do sieci wypłynęło nagranie, na którym widać dramatyczną akcję ratowniczą kobiety uwięzionej w zalanym pod dach samochodzie. 

Dramatyczne sceny w Gnieźnie. Kobieta była uwięziona w tonącym aucie

W sam poniedziałek w Gnieźnie spadło 150% miesięcznej normy deszczu. Opady były tak intensywne, że ulice miasta zostały zalane w przeciągu zaledwie kilku minut. Ze skutkami pogody strażacy walczyli przez wiele godzin, zalane były ulice, piwnice, budynki – w tym komenda straży pożarnej, a także miejscowy cmentarz i muzeum. 

Dziś okazało się, że niektóre osoby zmuszone były podjąć dramatyczną walkę z żywiołem. Wśród nich była 40-letnia mieszkanka Gniezna, która znalazła się w bardzo niebezpiecznej pułapce. 

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Znany kompozytor zmarł po długiej chorobie

Świadkowie zdarzenia rzucili się z pomocą

O sprawie poinformował w mediach społecznościowych profil Lubuscy Łowcy Burz. Udostępniono na nim nagranie, które pokazuje zalany po dach samochód osobowy, który utknął na ul. Pod Trzema Mostami w Gnieźnie. Wewnątrz uwięziona była kobieta, która nie była w stanie się wydostać. Na pomoc ruszyli świadkowie zdarzenia. 

Łódką przez miejskie ulice

Na miejscu rozgrywającego się dramatu na szczęście szybko pojawili się strażacy. Jak poinformował ”Fakt”, najpierw pomogli kobiecie wydostać się na dach samochodu, a następnie w bezpieczne miejsce przetransportowali ją w wyjątkowo nietypowy, jak na uliczną akcję, sposób.

Sytuacja miała miejsce ok. godz. 13:00 na ul. Pod Trzema Mostami w Gnieźnie. Pod wiaduktem zebrała się woda, a znajdujące się tam samochody zostały zsunięte do zagłębienia w drodze i zalane. W jednym z aut uwięziona była kobieta w wieku około 40 lat. Jako pierwsza dopłynęła do niej osoba postronna i uwolniła kobietę z auta. Niemal w tym samym momencie na miejscu zjawili się strażacy, którzy dotarli do poszkodowanej i umieścili ją na dachu pojazdu. Następnie łódką przetransportowali ją w bezpieczne miejsce. Kobieta została przebadana, ale nie wymagała hospitalizacji — przekazała tabloidowi sekc. Kamila Kozłowska z zespołu prasowego Komendy Powiatowej PSP w Gnieźnie

Fala burz przechodzi w ostatnich dniach przez Polskę i według prognoz wtorek nie będzie wyjątkiem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla sześciu województw.

 

Źródło: Goniec,pl, Lubuscy Łowcy Burz, Fakt