Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Gigantyczne pieniądze dla Tadeusza Rydzyka od MON. Umowa podpisana
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 14.09.2023 21:46

Gigantyczne pieniądze dla Tadeusza Rydzyka od MON. Umowa podpisana

Tadeusz Rydzyk
Twitter/TVTrwam

Ministerstwo Obrony Narodowej w przesłanej do senatora Krzysztofa Brejzy odpowiedzi potwierdziło, że resort podpisał umowę z fundacją Lux Veritatis, której prezesem jest ojciec Tadeusz Rydzyk. W wyniku zawartego porozumienia, imperium duchownego zainkasowało ogromne pieniądze.

Fundacja ojca Tadeusza Rydzyka podpisała umowę z MON

Senator Koalicji Obywatelskiej Krzysztofa Brejza 30 sierpnia 2023 roku wystąpił z interwencją do ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka ws. środków finansowych przekazanych w bieżącym roku do podmiotów kierowanych przez Tadeusza Rydzyka.

14 września polityk KO opublikował na swoim Twitterze odpowiedź od Ministerstwa Obrony Narodowej, z którego jasno wynika, iż resort zawarł umowę z fundacją Lux Veritatis, której prezesem jest o. Tadeusz Rydzyk opiewającą na ogromną kwotę pieniędzy.

Dawid Kwiatkowski publicznie wyznał miłość. Ujawnił też prywatną korespondencję

Ogromne pieniądze dla fundacji ojca Tadeusza Rydzyka

W opublikowanym przez senatora piśmie czytamy, że "MON zawarł umowę z Fundacją Lux Veritatis na emisję na antenie TV 36 odcinków programu 'Zostań żołnierzem RP', promującego służbę w Wojsku Polskim". Resort dodał w odpowiedzi, że "warunki umowy są podobne do warunków umowy zawartej w 2022 roku".

Krzysztof Brejza pokazał także odpowiedź MON z 2022 roku. Wówczas poinformowano, że "koszt jednego odcinka wyniósł 18 000 zł, co w telewizyjnych realiach nie jest wygórowaną kwotą".

Przeliczając zatem 36 odcinków, z których koszt każdego wynosi 18 tysięcy złotych, łącznie za emisję programu w 2023 roku imperium Rydzyka otrzyma gigantyczną kwotę 648 tys. zł.

Politycy opozycji grzmią ws. ojca Tadeusza Rydzyka

Przypomnijmy, że kilka dni temu Koalicja Obywatelska zaprezentowała swój postulat rozdziału Kościoła od państwa. Poruszyła w nim głośny temat transferów pieniężnych do biznesów związanych z ojcem Rydzykiem. - Koniec z biznesami ojca Tadeusza Rydzyka. Państwo musi być świeckie - mówił Adam Szłapka.

O tym, że kościół należy rozdzielić od państwa, mówił także w Radomiu Rafał Trzaskowski. - Państwo nie powinno wspierać biznesu kościelnego i nie powinno wspierać takich ludzi, jak Tadeusz Rydzyk - przekonywał prezydent Warszawy.