Goniec.pl

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Trwa strajk egzaminatorów WORD, walczą o lepsze zarobki. Egzaminy na prawo jazdy odwołane

7 Lipca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Protest egzaminatorów WORD trwa w najlepsze. W czwartek 7 lipca kolejni niedoszli kierowcy musieli obejść się smakiem stresowania na placu manewrowym. Do egzaminów na prawo jazdy nie doszło m.in. w Rzeszowie, Gdańsku, Szczecinie, czy Białymstoku.

Prawo jazdy niezdane w pierwszym terminie? Kandydaci na kierowców z wyznaczonym terminem na 7 lipca nie stresowali się samym faktem testu oraz prowadzenia samochodu egzaminacyjnego.

Protest egzaminatorów w WORD-ach w poszczególnych miastach sparaliżował egzaminy na prawo jazdy. Spontaniczna akcja pracowników ośrodków jest skierowana przeciwko dyrektorom ośrodków. Listę miast, gdzie odbywają się protesty egzamintaroów WORD znajdziesz poniżej.

Protest egzaminatorów WORD: egzaminy na prawo jazdy zostały odwołane

Egzamin na prawo jazdy i sama wizyta w WORD-zie to jedne z bardziej stresujących wydarzeń w życiu kierowców. Wspomnienia ze zdobywania uprawnień do kierowania pojazdami zostaje w pamięci na długie lata, jak nie na zawsze.

Kandydaci na kierowców, którzy mieli podejść do egzaminu w czwartek 7 lipca, będą mieli ciekawą historię do opowiedzenia. Nie zdali na prawo jazdy bo... egzaminatorzy WORD strajkowali.

W czwartek 7 lipca ma miejsce kumulacja protestów egzaminatorów WORD w całym kraju. Nie wszystkie miasta przystąpiły do akcji, ale oburzenie tej grupy zawodowej jest tak duże, iż akcja protestacyjna ma charakter oddolny i nie jest koordynowana przez związki zawodowe.

Tomasz Dziuganowski z kieleckiego WORD-u nie ukrywał, że protest pracowników ośrodków przeprowadzających egzaminy na prawo jazdy jest spontaniczna. Ma jednak głównego wroga: dyrektorów.

Egzaminatorzy na prawo jazdy strajkują, chcą lepiej zarabiać

Protest egzaminatorów WORD-ów nie przynosi ze sobą żadnych niespodziewanych wniosków. Paraliżujący egzaminy na prawo jazdy pracownicy ośrodków domagają się godniejszej zapłaty za swoją pracę. Początkujący egzaminator zarabia obecnie zaledwie około 3 tys. zł na rękę.

- Nasze postulaty obejmują dwie grupy. Jedna dotyczy spraw finansowych, a druga systemowych zmian w organizacji i zasadach egzaminowania - powiedział przedstawiciel środowiska zawodowego egzaminatorów Tomasz Dziuganowski.

Strajk egzaminatorów: lista miast

Lista miast, gdzie w czwartek 7 lipca nie odbywają się egzaminy na prawo jazdy, nie jest krótka. Co więcej, nie dotyczy to małych miejscowości, gdzie liczba osób podchodzących do próby zdobycia uprawnień jest mała.

Oto lista miast, gdzie egzaminatorzy Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego nie przeprowadzają w czwartek 7 lipca zaplanowanych wcześniej egzaminów na prawo jazdy:

 • Sopot,

 • Gdańsk,

 • Gdynia,

 • Białystok,

 • Krosno,

 • Rzeszów,

 • Szczecin,

 • Koszalin,

 • Szczecinek,

 • Suwałki.

Rząd zrzuca winę za niezadowolenie egzaminatorów na władzę wojewódzkie. - Minister infrastruktury nie decyduje kto, kiedy i gdzie wykonuje swoje czynności związane z egzaminowaniem kandydatów na kierowców - stwierdził Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

 • Biedronka zwiększyła cenę wody w jeden dzień. Klient pokazał swój paragon, "strach iść do sklepu"

 • Rejestr ciąż stał się faktem. Adam Niedzielski stworzył kolejny "bat na kobiety"

 • Tomasz Grodzki i dziennikarka TVP zaliczyli wpadkę. Wszystko przez słowa Donalda Tuska o chlebie

Źródło: radiozet.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Majątek abp. Głódzia powala. Ukarany przez Watykan duchowny żyje w pałacu
Czytaj więcej >

Polska

Z trumny w zakładzie pogrzebowym nagle rozległ się kaszel. Niebywałe, co się stało
Czytaj więcej >

Polska

Śląskie: Tragedia na drodze, w osobówkę uderzył tir. 34-latka nie udało się uratować
Czytaj więcej >

Polska

Zuchwała kradzież po niedzielnej mszy. Złodziej nie miał żadnych skrupułów
Czytaj więcej >

Polska

Dusił własne dziecko, matka się przyglądała. Nowe, wstrząsające fakty w sprawie
Czytaj więcej >

Polska

Donald Tusk przeszedł na wcześniejszą emeryturę. W PiS zawrzało
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]