Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Trwa strajk egzaminatorów WORD, walczą o lepsze zarobki. Egzaminy na prawo jazdy odwołane
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 07.07.2022 12:14

Trwa strajk egzaminatorów WORD, walczą o lepsze zarobki. Egzaminy na prawo jazdy odwołane

Egzamin na prawo jazdy: strajki egzaminatorów WORD w całym kraju, istny paraliż
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Protest egzaminatorów WORD trwa w najlepsze. W czwartek 7 lipca kolejni niedoszli kierowcy musieli obejść się smakiem stresowania na placu manewrowym. Do egzaminów na prawo jazdy nie doszło m.in. w Rzeszowie, Gdańsku, Szczecinie, czy Białymstoku.

Prawo jazdy niezdane w pierwszym terminie? Kandydaci na kierowców z wyznaczonym terminem na 7 lipca nie stresowali się samym faktem testu oraz prowadzenia samochodu egzaminacyjnego.

Protest egzaminatorów w WORD-ach w poszczególnych miastach sparaliżował egzaminy na prawo jazdy. Spontaniczna akcja pracowników ośrodków jest skierowana przeciwko dyrektorom ośrodków. Listę miast, gdzie odbywają się protesty egzamintaroów WORD znajdziesz poniżej.

Protest egzaminatorów WORD: egzaminy na prawo jazdy zostały odwołane

Egzamin na prawo jazdy i sama wizyta w WORD-zie to jedne z bardziej stresujących wydarzeń w życiu kierowców. Wspomnienia ze zdobywania uprawnień do kierowania pojazdami zostaje w pamięci na długie lata, jak nie na zawsze.

Kandydaci na kierowców, którzy mieli podejść do egzaminu w czwartek 7 lipca, będą mieli ciekawą historię do opowiedzenia. Nie zdali na prawo jazdy bo... egzaminatorzy WORD strajkowali.

W czwartek 7 lipca ma miejsce kumulacja protestów egzaminatorów WORD w całym kraju. Nie wszystkie miasta przystąpiły do akcji, ale oburzenie tej grupy zawodowej jest tak duże, iż akcja protestacyjna ma charakter oddolny i nie jest koordynowana przez związki zawodowe.

Tomasz Dziuganowski z kieleckiego WORD-u nie ukrywał, że protest pracowników ośrodków przeprowadzających egzaminy na prawo jazdy jest spontaniczna. Ma jednak głównego wroga: dyrektorów.

Egzaminatorzy na prawo jazdy strajkują, chcą lepiej zarabiać

Protest egzaminatorów WORD-ów nie przynosi ze sobą żadnych niespodziewanych wniosków. Paraliżujący egzaminy na prawo jazdy pracownicy ośrodków domagają się godniejszej zapłaty za swoją pracę. Początkujący egzaminator zarabia obecnie zaledwie około 3 tys. zł na rękę.

- Nasze postulaty obejmują dwie grupy. Jedna dotyczy spraw finansowych, a druga systemowych zmian w organizacji i zasadach egzaminowania - powiedział przedstawiciel środowiska zawodowego egzaminatorów Tomasz Dziuganowski.

Strajk egzaminatorów: lista miast

Lista miast, gdzie w czwartek 7 lipca nie odbywają się egzaminy na prawo jazdy, nie jest krótka. Co więcej, nie dotyczy to małych miejscowości, gdzie liczba osób podchodzących do próby zdobycia uprawnień jest mała.

Oto lista miast, gdzie egzaminatorzy Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego nie przeprowadzają w czwartek 7 lipca zaplanowanych wcześniej egzaminów na prawo jazdy:

  • Sopot,

  • Gdańsk,

  • Gdynia,

  • Białystok,

  • Krosno,

  • Rzeszów,

  • Szczecin,

  • Koszalin,

  • Szczecinek,

  • Suwałki.

Rząd zrzuca winę za niezadowolenie egzaminatorów na władzę wojewódzkie. - Minister infrastruktury nie decyduje kto, kiedy i gdzie wykonuje swoje czynności związane z egzaminowaniem kandydatów na kierowców - stwierdził Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: radiozet.pl