Goniec.pl
Donald Tusk skrytykowany przez Polaków, sondaż nie kłamie

CC-BY-4.0: © European Union 2019 – Source: EP

Donald Tusk się doigrał, powiedział za dużo. Teraz ma poważny problem, sondaż ujawnił przykrą prawdę

28 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Donald Tusk sam wykopał swój polityczny grób? Stwierdzenie o pracy w parlamencie, jako o "upiornej wizji" sprawiło, że Polacy powiedzieli dość. Najnowszy sondaż to dla lidera Platformy Obywatelskiej żółta kartka.

Donald Tusk miał niczym rycerz na białym koniu wrócić do polskiej polityki i pokonać smoka o głowie rządu PiS. Wyszło, jak wyszło i lider Platformy Obywatelskiej musi obecnie przełknąć gorzką pigułkę porażki.

Rząd będzie dążył, by zmniejszyć liczbę emerytów, opozycja zaproponowała rozwiązanie

Szykuje się rewolucja emerytalna? Opozycja ma nowy plan, nawet 1200 złotych dla każdego seniora

CZYTAJ DALEJ

Najnowszy sondaż przedwyborczy był kubłem zimnej wody dla Jarosława Kaczyńskiego. Okazuje się, że także Donald Tusk nagrabił sobie u rodaków. Jego ostatnie słowa wywołały spore oburzenie. Widać to w słupkach poparcia.

Donald Tusk się naraził, sondaż pokazał problemy lidera PO

Donald Tusk tak naprawdę nie chce angażować się w politykę i chętnie skorzystałby z przysługującej emerytury? Od 19 sierpnia wiele osób głośno domaga się wyjaśnień od byłego premiera.

Powodem jest nagrana wypowiedź Donalda Tuska. Lider PO tuż przed rozpoczęciem wywiadu z Agatą Adamek z TVN24 zaskoczył dziennikarkę wyznaniem dotyczącym polityki.

- Demotywuje mnie świadomość, że będę musiał kandydować. To jest tak upiorna myśl, że ja będę tam z powrotem siedział... na tej Wiejskiej - mówił spokojnym tonem Donald Tusk. Nagranie trafiło na Twittera i się zaczęło.

Donald Tusk sam wbił gwóźdź do swojej politycznej trumny? Polacy dość jasno dali do zrozumienia, że nie chcą być traktowani, jako zło konieczne, a co za tym idzie... zmuszać byłego premiera do angażowania się w prace Sejmu, skoro to dla niego tak wielkie obciążenie, a wręcz zmora męcząca go po nocach.

Po ujawnieniu "upiornych wizji" Donalda Tuska zawrzało. Z sondażu "Super Expresu" wynika, że aż 52 proc. badanych wskazuje, że były premier nie powinien już pojawiać się na listach wyborczych. Z kolei 37 proc. ankietowanych wprost stwierdza, że Sejm nie jest miejscem dla lidera PO.

Donald Tusk uderzył w papieża Franciszka, nie hamował języka

Donald Tusk uderzył w papieża Franciszka. Były premier się nie hamował, wymownie podsumował głowę Kościoła

CZYTAJ DALEJ

Każdy kolejny sondaż jest dla Donalda Tuska jak ruchome piaski

Ulubieniec wrogów PiS spadł z wysokiego konia. Donald Tusk może nie zdążyć, zmazać złego wrażenia przed zbliżającymi się wyborami. Nie tylko sondaż "SE" wskazuje, że były premier znalazł się w pacie.

Na zlecenie "Rzeczpospolitej" SW Research przeprowadziło inne badanie. Tym razem ankietowani także nie mieli dla Donalda Tuska litości, chociaż na horyzoncie widać jutrzenkę nadziei. Aż 34,4 proc. respondentów wskazało, że polityk i jego "upiorna wizja" powrotu do parlamentu była deklaracją wyjątkowo złą i ocenia ją negatywnie.

35,4 proc. ankietowanych nie ma zdania w tej kwestii i wydaje się, że to grupa, która bardzo łatwo może zostać nastawiona przeciwko liderowi PO. W badaniu dla "Rz" 30,2 proc. stwierdziło jednak, że nieoficjalne słowa Donalda Tuska o powrocie do Sejmu są... pozytywne.

Możliwe, że część wyborców Donalda Tuska nie mogąc pogodzić się z tak niehonorowym podejściem do wypełniania mandatu posła, uwierzyło w tłumaczenia polityka. - Myślę, że dość delikatnie się wyraziłem na temat Sejmu pod władzą PiS-u, bo to, co stało się z polskim parlamentaryzmem, to jest coś upiornego - stwierdził Donald Tusk, tłumacząc się z kontrowersji wokół "upiornej" wypowiedzi.

Donald Tusk

Emeryci ledwo wiążą koniec z końcem, a politycy zbijają majątki. Donald Tusk może poszaleć

Ostatnio głośno było o zawrotnej emeryturze lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska, który właśnie skończył 65 lat. Na polskiej scenie politycznej nie brakuje zresztą polityków, którzy dawno przekroczyli tę barierę i pobierają świadczenia emerytalne. Niektórzy z nich, jako byli europosłowie, otrzymują nawet dwie wypłaty. Sprawdź w naszej galerii, kto może cieszyć się takim przywilejem. /Fot. Pawel Wodzynski/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: wp.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Dolnośląskie: Pociąg uderzył w autobus. Jedna osoba nie żyje

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Jiang Zemin. Były prezydent Chin odszedł w wieku 96 lat

Czytaj więcej >
"Polskie bezpieczeństwo jest zagrożone"

Wiadomości

"Polskie bezpieczeństwo jest zagrożone". Generał ocenił propozycję polskiego MON

Czytaj więcej >

Wiadomości

Strzały na ulicach Wałbrzycha. Agresorzy biegali w centrum z tasakiem i atrapą broni

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pacjentka zmarła przez pomyłkę farmaceutki. Jest wyrok

Czytaj więcej >
Dofinansowanie dla TVP

Wiadomości

PiS wykorzystało nieuwagę Polaków przed meczem. Jest decyzja ws. TVP

Czytaj więcej >