Goniec.pl
Donald Tusk przyjechał do Warszawy pociągiem

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Do Warszawy przyjechał pendolino. Tusk o utracie prawa jazdy

25 Listopada 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Szczera odpowiedź Donalda Tuska na temat tego, jak przemieszcza się po zaraniu mu prawa jazdy. Lider PO przesiadł się do zbiorowego transportu. - Miałem czas, by przemyśleć to wszystko, co się stało - powiedział Donald Tusk. Do Warszawy polityk przyjechał... pociągiem.

W środę Donald Tusk zorganizował konferencję. To pierwsze wystąpienie lidera PO po tym, jak stracił prawo jazdy (więcej na ten temat przeczytasz >pod tym linkiem<).

kamil durczok tvn

Zabawna wpadka Kamila Durczoka sprzed lat podbija sieć

CZYTAJ DALEJ

Sama konferencja poświęcona była krytyce rządu i podkreśleniu powagi sytuacji epidemiologicznej w Polsce (więcej na ten temat przeczytasz >pod tym linkiem<). Nie zabrakło jednak pytania o kwestie związaną z sobotnim zatrzymaniem Donalda Tuska.

Donald Tusk o swoim podróżowaniu po zabrania prawa jazdy: przyjechałem pociągiem

Wśród pytań dotyczących kwestii ignorowanych przez rząd zaleceń Rady Medycznej Donald Tusk zapytany został o to, jak podróżuje w związku z tym, że nie może prowadzić samochodu.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Odpowiedź lidera była bardzo szczera. Co ciekawe, nie zdecydował się na posiadanie prywatnego kierowcy.

- Z Sopotu do Warszawy w poniedziałek przyjechałem pociągiem ekspresowym pendolino - powiedział Donald Tusk. - Miałem czas, by przemyśleć to wszystko, co się stało - dodał.

Donald Tusk na stałe mieszka nad polskim morzem. W Warszawie wypełnia jedynie obowiązki zawodowe związane z polityką. W Trójmieście jest również cała jego rodzina, w tym córka Katarzyna Tusk.

Normalnie aż braknie słów. Warunki, w jakich mieszka Kasia Tusk, zapierają dech

Slajd 1 z 7

/fot. instagram.com/makelifeeasier_pl

Kuchnia

W swojej kuchni Kasia Tusk postawiła na elegancję i funkcjonalność. Jasne pomieszczeni dodatkowo oświetla światło dzienne, które wpada do środka przez ogromne okiennice. Z białymi szafkami kuchennymi i jasnym marmurowym blatem kontrastuje podłoga, którą influenserka wyłożyła kafelkami tworzącymi czarno-białą mozaikę. /fot. instagram.com/makelifeeasier_pl

Lider PO nie ma zamiaru się tłumaczyć

Rzadkością na polskiej scenie politycznej i rozrywkowej jest tak stanowcze przyjęcie na siebie winy za przewinienia. Donald Tusk postawił tę sprawę jasno.

- Nie będę szukał żadnego usprawiedliwienia. To, co mi się zdarzyło, nie miało prawa się zdarzyć. Jest mi przykro z tego powodu - stwierdził na środowej konferencji polityk.

Dodawał, że został słusznie ukarany. - Powiedziałem tego samego dnia, że spotkała mnie za to adekwatna kara. Przyjąłem ją bezdyskusyjnie, bo nie mam o czym dyskutować. Dla tego, co się stało, nie ma co szukać żadnego usprawiedliwienia - powiedział Donald Tusk.

Takie samo stanowisko polityk utrzymywał tuż po tym, jak wiadomość o jego zatrzymaniu obiegła media. - Jest przekroczenie przepisu drogowego, jest kara zatrzymania prawa jazdy na 3 miesiące plus 10 punktów i mandat. Adekwatna. Przyjąłem ją bez dyskusji - napisał na Twitterze 20 listopada.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: goniec.pl, twitter.com

Agata JaroszewskaAutor

Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej. Do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Projekt "Stop Aborcji" został odrzucony. Pod projektem ustawy legalizacji aborcji udało się zebrać ponad 86 tys. podpisów

Czytaj więcej >
cmentarz

Wiadomości

3 grudnia dniem covidowej żałoby narodowej

Czytaj więcej >
PAVEL ORLOVSKY/AFP/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

UE przyjęła piąty pakiet sankcji wobec Białorusi

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński

Wiadomości

Jarosław Kaczyński o Niemczech: "Chcą budowy IV Rzeszy"

Czytaj więcej >
policja

Wiadomości

Wejherowo: Nie żyje 6-latka potrącona na przejściu dla pieszych

Czytaj więcej >
wichury

Wiadomości

Niż "Daniel" przechodzi nad Polską. Uwaga na silny wiatr i połamane drzewa

Czytaj więcej >