Goniec.pl
TVP przygotowało zaskakujące widowisko

East News PAOLO COCCO

Decyzja TVP podzieliła widzów. Poszło o koncert w rocznicę zamachu na Jana Pawła II

13 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

TVP zapowiedziało, że 13 maja 2021 roku na antenie stacji wyemitowany zostanie koncert upamiętniający zamach na Jana Pawła II, który miał miejsce w 1981 roku. Widzowie nie kryli zaskoczenia pomysłem władz Telewizji Polskiej, a w sieci rozpętała się burza.

Internauci są zszokowani pomysłem władz Telewizji Polskiej, by hucznie świętować 40. rocznicę zamachu na polskiego papieża. W sieci nie brakuje kąśliwych komentarzy, skierowanych wobec pomysłodawców widowiska, którego transmisję zapowiedziały na jutro TVP 1 i TVP Polonia.

TVP pokaże koncert z okazji rocznicy zamachu na Jana Pawła II

Do zamachu na polskiego papieża doszło 13 maja 1981 roku podczas audiencji generalnej na placu świętego Piotra w Rzymie. Turecki zamachowiec Mehmet Ali Agca sięgnął po pistolet i postrzelił Jana Pawła II w brzuch oraz rękę. Wierni z całego świata wstrzymali oddech, gdy informacje o zamachu obiegły media. Jan Paweł II przeżył zamach, jednak do końca swoich dni zmagał się z powikłaniami po postrzale.

W tym roku mija 40. lat od tamtych dramatycznych wydarzeń. Jan Paweł II wybaczył sprawcy zamachu, a w 1999 roku wystąpił nawet z prośbą o ułaskawienie Alego Agcy, a jego apel został wysłuchany. Turecki zamachowiec opuścił więzienie i został ekstradowany do Ankary. 

- 13 maja 2021, dokładnie w 40. rocznicę tych dramatycznych wydarzeń, TVP 1 i TVP Polonia zaproszą na transmisję koncertu upamiętniającego cierpienie oraz niezwykły akt wybaczenia - przekazało TVP w materiale prasowym.

Rocznicę zamachu na Papieża Polaka TVP będzie świętować specjalnym widowiskiem, które zatytułowano „Modlę się i przebaczam”. Na scenie widzowie mają zobaczyć m.in. Piotra Cugowskiego, Sebastiana Karpiel-Bułeckę, Kamila Czeszela z udziałem Chóru Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie oraz Eleni. Koncert odbędzie się w kościele św. Piotra Apostoła w Wadowicach, który został zbudowany „jako wotum wdzięczności Bogu za wybór Papieża Polaka i za cudowne ocalenie jego życia w zamachu”. 

- W trakcie koncertu widzowie będą mogli zobaczyć eksponaty związane z zamachem ze zbiorów Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach - zachęca widzów stacja TVP.

Pomysł władz Telewizji Polskiej spotkał się jednak z ogromną krytyką, a w sieci zawrzało od oburzonych komentarzy. Widzowie uważają, że rocznica zamachu nie jest wydarzeniem, które należałoby świętować, a już na pewno nie w tak rozrywkowy sposób.

- Zamach świętują? Dobre - podsumował jeden z internautów.

- Po polsku. Zawsze to jakaś fajna trauma do świętowania - dodał kolejny.

  • Syn Krawczyka przerwał milczenie. Odważne wyznanie w programie "UWAGA TVN"

  • Nie żyje aktor Ferdynand Matysik

  • OGAE Poll wskazało faworyta Eurowizji. Szanse Brzozowskiego określono na zero

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >