Goniec.pl > Polska > Kielce: Staruszka zaatakowała nastolatkę
Mateusz Sidorek
Mateusz Sidorek 29.09.2021 08:36

Kielce: Staruszka zaatakowała nastolatkę

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
YouTube

Do skandalicznych scen w poniedziałek 27 września doszło w autobusie w Kielcach. Starsza kobieta, która jechała linią nr 110, zaatakowała nastoletnią pasażerkę. Seniorka szarpała nieletnią za włosy, uderzyła ją w twarz i zwyzywała. Powstrzymał ją jeden ze świadków incydentu. Sprawa została nagłośniona w mediach społecznościowych.

W autobusie linii 110 w okolicach ulicy Jagiellońskiej w Kielcach starsza kobieta w wieku około 70-75 lat zaatakowała młodą pasażerkę. Do incydentu doszło w godzinach popołudniowych. Seniorka pokłóciła się z nastolatką o miejsca siedzące. Relację ze zdarzenia zdał jeden ze świadków.

Z przekazanych wiadomości wynika, że choć w autobusie nadal były wolne miejsca, starsza kobieta chciała usiąść właśnie tam, gdzie jechała dziewczyna w wieku około 15 lat. Gdy seniorka usłyszała odmowę, zaatakowała nastolatkę. Odciągnąć ją musiał inny młody pasażer.

Skandal w kieleckim autobusie – seniorka szarpała i wyzywała nastolatkę

O incydencie, do którego doszło w kieleckim autobusie, można przeczytać na stronie "Scyzoryk się otwiera – satyryczna strona Kielc". Niepokojącemu zdarzeniu przyglądał się 15-letni chłopak, który postanowił bronić swojej rówieśniczki, gdy jej nietykalność cielesna została naruszona przez starszą pasażerkę.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Relacja świadka wskazuje na to, że seniorka szarpała za włosy nastoletnią dziewczynę. Następnie uderzyła ją otwartą dłonią w twarz i wypowiedziała pod jej adresem szereg inwektyw. Uwagę zwrócił jej 15-letni chłopak. Starsza kobieta na swoją obronę odpowiedziała, że chce zająć miejsce siedzące.

Choć w komunikacji były wolne miejsca, agresorka chciała zająć dokładnie to miejsce, na którym siedziała nastolatka. Wreszcie chłopak odciągnął ją od dziewczyny i przerwał napaść. Dziennikarze w tej sprawie skontaktowali się z mamą świadka, która przekazała szczegóły zdarzenia.

– Seniorka powiedziała do mojego syna, że jak dziewczyna nie chce ustąpić miejsca, to powinna sobie wezwać taksówkę. Kobieta podkreśliła, że nastolatka powinna jej ustąpić miejsca – powiedziała na łamach portalu o2.pl.

Ojciec nastolatki, która została zaatakowana w autobusie, rozważa zgłoszenie sprawy

Jak przekazali świadkowie, kierowca autobusu nie zareagował na cały incydent. Opuścił swoją kabinę dopiero w momencie, gdy nastoletnia pasażerka wybiegła z płaczem z komunikacji miejskiej na przystanek. Dziewczyna została zaatakowana przez starszą kobietę dwukrotnie, zanim odciągnął ją młody chłopak.

Komunikat dotyczący incydentu został opublikowany w mediach społecznościowych. Pod wpisem kilka osób zasugerowało, że podobna kobieta nie po raz pierwszy dopuściła się agresji w komunikacji miejskiej. W ostatnim czasie miała kilkakrotnie atakować pasażerów. Ojciec pokrzywdzonej nastolatki rozważa zgłoszenie ataku na policję.

– Jeszcze co do poprzedniego postu z incydentu podaję wstępny opis „pani”, która jest podobno bardzo agresywna (mam zgłoszenia od innych osób). Wzrost około 165-170 cm, krótkie siwe włosy, okulary, szczupła, przeważnie jeździ linia nr 8 w kierunku Slichowic. Ku przestrodze innych – napisała rozmówczyni portalu o2.pl.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: o2.pl

Tagi: Napad