Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Policja zatrzymała autokar pełen dzieci. Kierowca był nietrzeźwy
Bartłomiej Cieślak
Bartłomiej Cieślak 28.09.2021 17:03

Policja zatrzymała autokar pełen dzieci. Kierowca był nietrzeźwy

logo tekst
Policja Wielkopolska

Policjanci z Wielkopolski skontrolowali autokar, którym dzieci miały jechać na wycieczkę. Okazało się, że kierowca jest pod wpływem alkoholu, a sam pojazd nie miał ważnych badań technicznych.

Tragedią mogła zakończyć się wycieczka dzieci z Trzcianki w woj. wielkopolskim. W poniedziałek około godz. 8.20 na prośbę rodziców funkcjonariusze drogówki skontrolowali autokar, który został podstawiony, by przewieźć dzieci do miejsca docelowego.

Na miejscu okazało się, że wyjazd ten nie może się odbyć, bowiem ani kierowca, ani pojazd nie spełniali podstawowych wymagań. Trudno wyobrazić sobie tak nieodpowiedzialne zachowanie.

- Kiedy funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy, okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie, w związku z czym 59-latkowi zostało zabrane prawo jazdy. Dodatkowo okazało się, że autokar od sierpnia br. nie posiadał badań technicznych, dlatego policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjny pojazdu - przekazała oficer prasowy policji w Czarnkowie, asp. Karolina Górzna-Kustra.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Firma przewozowa, która była odpowiedzialna za transport, ostatecznie podstawiła na miejsce nowy autokar z trzeźwym kierowcą. Dzięki temu z opóźnieniem, ale wyjazd mógł się odbyć, a rodzice mogli mieć pewność, że wszystko tym razem jest tak, jak być powinno.

59-letniemu kierowcy zostaną postawione z kolei zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywna.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Polsat

Tagi: policja