Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Czechy. Po spotkaniu z premierem prezydent trafił do szpitala
Przemysław Terlecki
Przemysław Terlecki 10.10.2021 13:45

Czechy. Po spotkaniu z premierem prezydent trafił do szpitala

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
pxhere.com/panpixel

77-letni już od 28 września prezydent trafił do szpitala po konsultacji ze swoim lekarzem Miroslavem Zavoralem. Obecnie Zeman przebywa w Centralnym Szpitalu Wojskowym w Pradze.

Dramatyczne wieści z Czech. Zdrowie prezydenta kraju Milosza Zemana wyraźnie podupadło. Konieczna była akcja medyków, którzy przewieźli głowę państwa czeskiego do szpitala.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

W niedzielę po sobotnich wyborach parlamentarnych, w których Andrej Babisz, premier Czech, przegrał z opozycją, miało dojść do jego spotkania z prezydentem Miloszem Zemanem. O ile do spotkania doszło, to zaraz po nim prezydent Zeman trafił karetką na ostry dyżur.

Jak podaje jednak RMF24, to nie pierwsze problemy zdrowotne Milosza Zemana. Wcześniej prezydent był niedysponowany jeszcze w czwartek. To wówczas bowiem po odwiedzinach lekarza prezydent nagle odwołał zaplanowany na niedzielę wywiad. Wówczas poinformowano też, że publicznie na oczach kamer głosu w wyborach nie odda.

We wrześniu prezydent Czech spędził kilka dni w szpitalu, co wynikało z jego problemów spowodowanych przez odwodnienie. Zaś w pierwszej połowie tego roku Milosz Zeman ze względu na pogarszający się stan zdrowia zaczął używać wózka inwalidzkiego.

Zobacz też

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: onet.pl, twitter.com

Tagi: