Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Czarnek z samego rana w kościele. "Dobrego Adwentu dla wszystkich". Internauci nie zostawili suchej nitki
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 04.12.2023 13:06

Czarnek z samego rana w kościele. "Dobrego Adwentu dla wszystkich". Internauci nie zostawili suchej nitki

Przemysław Czarnek
Michal Zebrowski/East News

W niedzielę 3 grudnia rozpoczął się okres adwentowy - w kościele katolickim jest to czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Były minister nauki i szkolnictwa wyższego, Przemysław Czarnek opublikował w swoich mediach społecznościowych zdjęcie z uczestnictwa w porannych roratach. Post wywołał wśród komentujących dosyć skrajne odczucia.

Rozpoczął się adwent. Ważny czas w Kościele Katolickim

Adwent, który rozpoczął się w ubiegłą niedzielę, jest dla wszystkich katolików bardzo ważnym czasem refleksji i zadumy, przygotowania się do zbliżających świąt. Jednym z nieodłącznych elementów świętowania adwentu są tzw. roraty, czyli poranne msze odprawiane zazwyczaj jeszcze przed wschodem słońca. Towarzyszą im świece, lampiony, a podczas nabożeństwa, kościelne oświetlenie zostaje wyłączone. Panuje bardzo refleksyjny klimat.

Swoją obecnością na roratach pochwalił się w poniedziałkowy poranek w mediach społecznościowych były szef resortu edukacji - Przemysław Czarnek.

Mroźna zima na dobre w całej Polsce. W tych regionach będzie nawet do -15 stopni

Przemysław Czarnek pochwalił się wizytą w kościele

- Roraty adwentowe rozpoczęte wczesnym rankiem. Dziesiątki dzieci i młodzieży, a do tego rodzice i dziadkowie. Wszyscy z lampionami. Dobrego Adwentu dla wszystkich - napisał w mediach społecznościowych Przemysław Czarnek, dodając fotografię z kościoła.

Nie wszystkim post byłego ministra edukacji przypadł do gustu. - Ja to nawet telefonu do kościoła nie zabieram, a Pan strzela w nim foty, zamiast skupić się na istocie... - czytamy w odpowiedziach do wpisu Czarnka.

Przemysław Czarnek wrzucił zdjęcie z rorat. Internauci krytykują

Wpis Przemysława Czarnka nie ustrzegł się krytyki ze strony internautów. - Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę - skomentował jeden z odbiorców. - No najwyższy czas posypać głowę popiołem, prawda panie Czarnek? - dodaje inny.

- Po co się z tą religijnością tak obnosisz? Wszystko na pokaz. Żebyś Ty jeszcze żył zgodnie z zasadami. Tymi moralnymi szczególnie. Siódme: nie kradnij. Aaa, jeszcze tydzień - stwierdziła ostra inna internautka.

Przemysław Czarnek jeszcze do niedawna był ministrem edukacji. Obecnie w nowym, chwilowym rządzie premiera Mateusza Morawieckiego tę funkcję przejął Krzysztof Szczucki.