Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Czarna seria w TVP, nie żyje kolejna legenda stacji. "Mistrz i nauczyciel"
Monika Majko
Monika Majko 06.10.2023 10:53

Czarna seria w TVP, nie żyje kolejna legenda stacji. "Mistrz i nauczyciel"

świeczka
Pixabay.com/Arcaion

Nie żyje kolejny legendarny pracownik TVP, stacja przekazała tragiczną wiadomość. - Dla wielu z nas był nie tylko kolegą, ale też mistrzem i nauczycielem - podkreślili przedstawiciele Telewizji Polskiej.

Nie żyje legenda TVP

Wrzesień 2023 zapisze się na kartach TVP jako wyjątkowo smutny miesiąc. W ostatnich dniach widzowie i pracownicy stacji pożegnali Tadeusza Olszańskiego, słynnego sprawozdawcę olimpijskiego i korespondenta na Węgrzech. Niedawno odszedł także Stefan Mroczkowski,  reżyser i autor wielu kultowych programów z lat 70. i 80, m.in. "Alfabetu rozrywki” czy “Kanału 5”. Do tego smutnego grona właśnie dołączyła kolejna legenda stacji.

Rodzina ofiar z A1 zabrała głos po zatrzymaniu Sebastiana M . Trudno powstrzymać łzy

Nie żyje legenda TVP

Ostatniego dnia września 2023 roku odszedł Marek Antonowicz wieloletni realizator obrazu w poznańskim oddziale telewizji. TVP poinformowała o śmierci legendarnego pracownika i pożegnała go w wyjątkowo wzruszających słowach.

- Marek dla wielu z nas był nie tylko kolegą, ale też mistrzem i nauczycielem - podkreślono w artykule opublikowanym po śmierci Antonowicza.

Nie żyje legenda TVP

Marek Antonowicz odszedł w wieku 70 lat. Spoczął na cmentarzu przy ul. Jasna Rola w Poznaniu, a jego pogrzeb odbył się 4 października br.

- W długoletniej pracy w Telewizji Poznań realizował wielkie wydarzenia telewizyjne: koncerty wielokamerowe, widowiska artystyczne, sportowe czy teatralne. Był także operatorem filmowym – ma na swoim koncie wiele programów telewizyjnych - przekazano na stronie TVP Poznań.

Z kolei październik otworzyły doniesienia o śmierci Zbigniewa Bodnara. Uznany dziennikarz TVP zginął tragicznie w wieku 68 lat

Tagi: Nie żyje