Goniec.pl > Wiadomości > TVP przekazało wiadomość o tragicznej śmierci dziennikarza. Nie żyje Zbigniew Bodnar
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 03.10.2023 22:07

TVP przekazało wiadomość o tragicznej śmierci dziennikarza. Nie żyje Zbigniew Bodnar

znicz
materiały własne Iberion

TVP poinformowało o śmierci Zbigniewa Bodnara. Dziennikarz radiowy i działacz opozycyjny miał 68 lat. W pożegnaniu przekazano, iż zgon miał charakter tragiczny. - To jedna z tych wiadomości, w które trudno uwierzyć - czytamy.

TVP przekazało informacje o tragicznej śmierci dziennikarza Zbigniewa Bodnara

TVP opublikowało wiadomość o śmierci dziennikarza. W regionalnym kanale Telewizji Polskiej w Gorzowie Wielkopolskim przekazano, iż we wtorek 3 października zmarł Zbigniew Bodnar.

- Zmarł Zbigniew Bodnar. W przeszłości działacz opozycyjny, nauczyciel, mieszkaniec Gorzowa, ale przede wszystkim nasz kolega, dziennikarz radiowy. Zbyszek w grudniu skończyłby 69 lat - czytamy w opisie materiału na temat zmarłego dziennikarza. Okoliczności śmierci Zbigniewa Bodnara zaskakują.

Śmiertelny wypadek na A1. Rodzina chce zmiany kwalifikacji czynu

Dziennikarz zginął tragicznie w wieku 68 lat

Zbigniew Bodnar zmarł tragicznie. Radio Zachód, które podobnie, jak TVP przekazało tragiczne wiadomości, wyjaśniło, iż dziennikarz zmarł w czasie wycieczki rowerowej. - Do tragedii doszło we wtorek na drodze w Skwierzynie - dodał portal poscigi.pl.

Zbigniew Bodnar miał jechać rowerem i nagle upaść na asfalt. Natychmiastowo udzielono mu pierwszej pomocy, a na miejscy wypadku dziennikarza wezwano śmigłowiec LPR. Niemniej reanimacja nie przyniosła efektów i stwierdzono zgon 68-latka.

Środowisko dziennikarskie w szoku po śmierci Zbigniewa Bodnara

TVP w pożegnaniu dziennikarza radiowego podkreśla nie tylko to, że był to oddany idei nauczyciel, ale w przeszłości walczył o wolną i suwerenną Polskę. Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu brał udział w strajku po ogłoszeniu stanu wojennego. Nie poprzestał tylko na tym. Zmarły Zbigniew Bodnar zaangażował się w kolportaż i wydawanie podziemnego pisma. To również w podziemiu stawiał swoje pierwsze medialne kroki. Stoi bowiem za audycja radia Solidarności.

- To jedna z tych wiadomości, w które trudno uwierzyć. Pozostał wielki żal. Rodzinie składamy wyrazy współczucia - dodało poruszone odejściem Zbigniewa Bodnara Archiwum Państwowe w Gorzowie Wielkopolskim.

Źródło: tvp3, interia, radio zachód

Tagi: Nie żyje TVP