Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Ciała trzech noworodków we wsi Czerniki. Prokuratura już wie, czyimi dziećmi były
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 17.12.2023 17:09

Ciała trzech noworodków we wsi Czerniki. Prokuratura już wie, czyimi dziećmi były

radiowóz policja
(zdj. ilustracyjne) Pomorska Policja

Nowe informacje na temat zbrodni we wsi Czerniki. Śledczy otrzymali badania wyjaśniające kwestie rodzicielstwa trójki martwych noworodków znalezionych pochowanych w klepisku w piwnicy domu Piotra G. To kluczowa dla sprawy opinia.

Nowe informacje na temat makabry we wsi Czerniki

Wiadomość o makabrze rozgrywającej się we wsi Czerniki zszokowała całą Polskę. Piotr G. miał tworzyć związek z 20-letnią córką. Paulina miała rodzić ojcu dzieci, ale nie wszystkie noworodki przeżyły.

Policjanci weszli do domu we wrześniu 2023 r. Pod klepiskiem w piwnicy ujawniono zwłoki trzech noworodków. Śledczy szybko ustalili, iż dzieci nie zmarły z przyczyn naturalnych, a najprawdopodobniej zostały zamordowane. Nastąpił ważny przełom w sprawie.

Danuta Holecka bohaterką niemieckiego dziennika. Niewiarygodne, jak ją nazwano

Prokuratura otrzymała kluczowe informacje nt. znalezionych martwych noworodków

Po ujawnieniu ciał dzieci zakopanych w piwnicy domu we wsi Czerniki policja zatrzymała 54-letniego Piotra G. i jego 20-letnią córkę. Sąsiedzi ujawnili, iż mężczyzna znęcać miał się również nad synem z niepełnosprawnością. Prokuratura miała w tej sprawie do zbadania wiele wątków.

ZOBACZ: Policja nie odnalazła wszystkich zamordowanych dzieci z Czerników? “Były bliźniaki i ich nie ma”

Jeden z nich dotyczył rodziców dzieci zakopanych pod klepiskiem w piwnicy. Śledczy podejrzewali, iż cała trójka noworodków nie została urodzona przez 20-letnią Paulinę. Jedno z dzieci miała urodzić starsza siostra zatrzymanej kobiety. - Prokurator otrzymał już opinię, dotycząca rodzicielstwa - przekazała prok. Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku w rozmowie z Faktem.

Wyniki badań noworodków nie zostaną ujawnione

Śledczy mimo otrzymania kluczowej dla sprawy zarzutów nie podzielą się wynikami badań zwłok noworodków z opinią publiczną. - Na tym etapie nie przekazuje informacji, co z niej wynika - dodała rzeczniczka gdańskiej prokuratury.

ZOBACZ: Łamiący serce list małego Adasia do św. Mikołaja. Poprosił tylko o jedną rzecz

Niemniej wyniki badań nie wpłynęły na to, jak wygląda obecnie lista osób podejrzanych o śmierć noworodków z Czernikowa. - Zarzuty w tej sprawie nie uległy zmianie, nowych zarzutów nie postawiono też kolejnym osobom - wyjaśniła prok. Grażyna Wawryniuk.

Źródło: fakt