Goniec.pl
Charków: 79-latek z chlebem w ręku zginął w rosyjskim ostrzale, znalazła go córka

(zdj. ilustracyjne) SERGEY BOBOK/AFP/East News

Charków: 79-latek wyszedł do sklepu po chleb. Zginął trafiony odłamkiem rosyjskiego pocisku, znalazła go córka

25 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

79-letni Wiktor Gubariew mieszkał w Charkowie. Zginął w czasie jednego z bombardowań miasta 18 kwietnia, a jego ciało znalazła córka Jana. Zwłoki jej ojca leżały przed budynkiem. W rękach ściskał zakrwawiony chleb, po który wyszedł "tylko na chwilę". Nigdy już nie wrócił.

- Chleb był we krwi. Teraz nie mogę trzymać go w rękach, ale chcę, bo to kawałek mojego taty. To była ostatnia rzecz, jaką miał w rękach - powiedziała Jana Baczek.

Alaksandr Łukaszenka w wielkanocnym przemówieniu sugeruje, że w Polsce nie ma kaszy i soli

Alaksandr Łukaszenka w kazaniu chwali się dobrobytem Białorusinów. "Polacy przyjeżdżają do nas po kaszę i sól"

CZYTAJ DALEJ

Kobieta przyjechała do swojego ojca do Charkowa zaledwie na kilka minut przed jego śmiercią. Miała złe przeczucia, które się sprawdziły. 79-latek poszedł po chleb i został trafiony odłamkiem pocisku.

Charków: 79-letni Wiktor wyszedł po chleb, umarł trzymając go w rękach

18 kwietnia zginął Wiktor Gubariew. Śmierć 79-latka symbolizuje dramat milionów ukraińskich rodzin, które nie mogą być pewne tego, że jeszcze się zobaczą.

Ostrzał Charkowa przez Rosjan zaskoczył 79-letniego mężczyznę. Wiktor Gubariew, do którego przyjechała córka Jana, wyszedł ze swojego domu tylko na chwilę po to, by kupić chleb. Ze sklepu do domu już nigdy nie wrócił, a jego zwłoki znalazła zrozpaczona Jana.

79-latek leżał na chodniku tuż przed budynkiem trafionym rosyjską rakietą. Odłamek pocisku trafił Wiktora Gubariewa, gdy wracał z chlebem do swojego domu. Mężczyzna zginął.

Nie odbierał telefonu, w końcu wybiegła go szukać

- Pamiętam tylko eksplozję. Usłyszałam hałas ogromnej eksplozji - zrelacjonowała córka zabitego w ostrzale Charkowa z 18 kwietnia Wiktora. Kobieta nie ukrywała, że przyjechała do swojego ojca zaledwie chwilę wcześniej.

Kiedy usłyszała eksplozję była przerażona. Od matki dowiedziała się, że jej 79-letni tata jest na zewnątrz. Chciała natychmiast ruszyć na jego poszukiwania, a partner Jany ją powstrzymał.

Kobieta nieustannie dzwoniła do swojego taty, ale ten nie odbierał. W końcu zdecydowała, ze mimo ryzyka musi wyjść z domu i poszukać swojego 79-letniego ojca, który wyszedł tylko po chleb. To, co zobaczyła kilka minut później, złamało jej serce.

Niedługo parada zwycięstwa w Moskwie, wyciekło nagranie z przygotowań

Rosjanie przygotowują się do parady zwycięstwa. Nagranie wyciekło do sieci, Putin dodał specjalną "atrakcję"

CZYTAJ DALEJ

Wiktor leżał na ziemi i trzymał zakrwawiony chleb

Jana po wyjściu z bloku bardzo szybko znalazła zwłoki swojego ojca. Nie było szans na jego uratowanie, 79-latek trafiony odłamkiem rosyjskiego pocisku już nie żył. Wiktor Gubariew zginął tuż przed samym domem.

Jana nie mogła powstrzymać emocji. Krzyczała i płakała tuż obok ciała swojego taty. Reporterzy obecni w Charkowie uwiecznili rozpacz kobiety, a wideo udostępnione zostało w sieci.

Kobieta w poruszających słowach opisała ten dramatyczny moment w rozmowie z agencją Reuters. Wskazywała, że chleb trzymany przez jej ojca był cały we krwi. Chociaż trzymanie bochenka chleba jest teraz dla niej wyjątkowo trudne, to ma poczucie, że "to kawałek taty".

We wspomnieniach o zmarłym 79-latku Jana podkreślała, że starał się on być oparciem dla wszystkich mimo wyjątkowo trudnego czasu, w jakim znalazła się rodzina mieszkająca w Charkowie. - Nawet w czasie wojny próbował się uśmiechać, żartować, wspierał nas - powiedziała dla Reutersa córka zamordowanego Wiktora Gubariewa.

Tak mieszka Wołodymyr Zełenski

Niewiarygodne, jak od początku wojny mieszka Zełenski. Nie może nawet zapalić światła

- Tu musi być ciemno, nie można włączyć światła, bo bomba mogłaby po prostu wlecieć podczas nalotu - powiedział Wołodymyr Zełenski podczas oprowadzania dziennikarzy po swoim tymczasowym domu od początku wojny w Ukrainie. Tak żyje prezydent okupowanego kraju, który nie chciał zostawić rodaków i nie wyjechał ze stolicy nawet, gdy ta była atakowana. fot. Twitter.com/@60Minutes

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • PAP: prawnicy Jarosława Kaczyńskiego wysłali Tuskowi pismo przedsądowe. Znamy żądania prezesa PiS

  • Małe dzieci owijają w worki na śmieci. Pułk Azow pokazał nagranie

  • Matura biologia 2022. Tematy, które pojawią się na maturze

Źródło: goniec.pl, o2.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

31 finał WOŚP Jurek Owsiak

Wiadomości

Takie wykształcenie ma Jerzy Owsiak. Nikt się nie spodziewał

Czytaj więcej >
Podczas finału WOŚP w Katowicach minutą ciszy uczczono ofiary wybuchu w jednej z tamtejszych kamienic East News/Michał Żebrowski

Wiadomości

Poruszające sceny na finale WOŚP. Nagle ogłoszono minutę ciszy

Czytaj więcej >
"Wiadomości" TVP nie wspomniały o WOŚP

Wiadomości

"Wiadomości" TVP przekroczyły granicę. 10 sekund, które przejdą do historii

Czytaj więcej >
WOŚP zbiórka pieniędzy

Wiadomości

Dajesz pieniądze na WOŚP? O tym musisz wiedzieć

Czytaj więcej >
31. finał WOŚP

Wiadomości

WOŚP zbiera na walkę z sepsą. "Co trzy sekundy ktoś na nią umiera"

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

Tragedia podczas WOŚP. Nie żyje 46-latek, nie dało się go uratować

Czytaj więcej >