Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Camilla ma problem z alkoholem? Na jaw wyszły niepokojące informacje o jej terapii
Weronika Uszakiewicz
Weronika Uszakiewicz 06.05.2023 12:40

Camilla ma problem z alkoholem? Na jaw wyszły niepokojące informacje o jej terapii

Camilla
Instagram @theroyalfamily

Camilla przez wiele lat próbowała wkupić się w łaski królowej Elżbiety. Po śmierci monarchini to właśnie żona Karola III otrzyma tytuł "królowej". Na chwilę przed koronacją wyszły na jaw nowe fakty na temat jej terapii. Czy Camilla ma poważny problem z alkoholem?

Camilla ma problemy z alkoholem

Camilla długo walczyła o akceptację nieżyjącej już królowej Elżbiety i jej poddanych. Jej związek z Karolem wzbudził ogromne kontrowersje i początkowo nie przysporzył jej sympatii Brytyjczyków. Ciążąca na niej presja spowodowała, że zaczęła szukać pocieszenia w trunkach. Tuż przed koronacją jeden z tabloidów przypomina fakty, dotyczące uzależnienia Camilli od alkoholu.

Darmowe sanatorium dla tych emerytów. Wszystko dzięki nowym przepisom

Camilla zmaga się z nałogiem

Początki Camilli na królewskim dworze nie należały do najłatwiejszych. Królowa nie darzyła jej zaufaniem i bała się, że kolejna partnerka jej syna może przysporzyć kłopoty. Co więcej, uważano ją za kochankę Karola, kiedy był jeszcze mężem Diany. 

Po czasie Brytyjczycy zaczęli jednak darzyć Camillę coraz większą sympatią. Poddani zauważyli, że ma ona dobry wpływ na swojego męża. Karol odżył u jej boku i w końcu zaczął się uśmiechać. Powoli odzyskiwała zaufanie ludzi, jednak wszystko mogły zaprzepaścić problemy z alkoholem. 

Camilla została skierowana na terapię

Pierwsze informacje o problemach Camilli z alkoholem pojawiły się w 2012 roku. To sama królowa miała wówczas skierować ją na terapię. W tamtym czasie plotkowano o kilku skandalach z udziałem księżnej. Miała ona między innymi zaatakować księżną Kate, a nawet samą Elżbietę II. Podjęto wówczas konkretne kroki, by wyprowadzić Camillę z alkoholizmu. Niestety terapia nie przyniosła oczekiwanych efektów.

- Gdy para pielęgniarek próbowała jej wytłumaczyć, że ma pozostać w swoim apartamencie na leczenie, Camilla uwolniła się, wybiegła z pałacu i ukryła się – powiedział pracownik dworu w Freerepublic.com – Ponad dwadzieścia osób przez prawie trzy godziny poszukiwało butelkę dżinu, którą udało się jej schować - dodał.

Według serwisu Camilla została znaleziona w kuchni z pustą butelką alkoholu w ręku. W drugiej dłoni trzymała kieliszek, który podnosiła w stronę ust.

- Była tak pijana, że nie mogła stać. Pracownicy dostali wózek inwalidzki i zawieźli ją z powrotem do pokoju. Karol nakazał wówczas dwóm pielęgniarzom pozostać pod ręką 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, by upewnić się, że Camilla zostanie na miejscu i wypełnia polecenia psychoterapeutów - przekazał informator serwisu.

W 2017 roku w mediach pojawiła się informacja o złym stanie zdrowia księżnej. Camilla na skutek wieloletniego nadużywania alkoholu miała wówczas zachorować na nowotwór wątroby. Z czasem wszystko wskazywało na to, że sytuacja wróciła do normy. Według ostatnich doniesień jednak problem powraca.

Źródło: Freerepublic.com