Goniec.pl
[II-51]

Jan BIELECKI/East News

Niektóre znicze kosztują już nawet 1000 złotych za sztukę

22 Października 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Wielkimi krokami zbliża się 1 listopada, czyli dzień Wszystkich Świętych, a przed cmentarzami zaczęły pojawiać się już pierwsze tradycyjne stragany z kwiatami i zniczami. W tym roku wiele osób zdecydowało się jednak na zakupy w internecie, mając nadzieję, że uda im się uniknąć dodatkowych kosztów i zaoszczędzić. Okazuje się, że ceny tak bardzo poszybowały w górę, że w sieci można znaleźć znicze nawet za 1000 złotych.

W zeszłym roku rząd podjął nagłą decyzję o zamknięciu cmentarzy tuż przed dniem Wszystkich Świętych, ze względu na szalejącą pandemię COVID-19. Dla wielu Polaków informacja ta była zaskoczeniem i ogromnym rozczarowaniem, bowiem do końca liczyli, że uda im się tradycyjnie odwiedzić groby swoich bliskich w tym ważnym dniu.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle

Marian Lichtman krytykuje atrakcje na grobie Krawczyka

CZYTAJ DALEJ

Polacy już robią zapasy na 1 listopada

Obecnie również mamy do czynienia z nagłym wzrostem liczby nowych zakażeń koronawirusem na terenie naszego kraju, jednak na razie nic nie wskazuje na to, by rząd ponownie zdecydował się na tak radykalny krok, jak rok temu. Polacy nie chcą jednak ryzykować i w tym roku wcześnie rozpoczęli przygotowania do Wszystkich Świętych.

Choć przed cmentarzami już teraz zaczęły pojawiać się tradycyjne stoiska z kwiatami i zniczami, wielu Polaków w tym roku zdecydowało się na zakupy internetowe. W ten sposób klienci starają się uniknąć nieuczciwych sprzedawców, którzy co roku zarabiają ogromne pieniądze, zwykle sprzedając produkty po znacznie zawyżonych cenach.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

W sieci pojawiły się oferty zniczy nawet za 1000 złotych

Okazuje się jednak, że zakupy w sieci wcale nie oznaczają, że zaoszczędzimy pieniądze, bowiem w internecie można znaleźć znicze nawet za ponad 1000 złotych. Niektórzy producenci oferują m.in. specjalne wyroby ze stali nierdzewnej, szkła granitu czy srebra, których cena może zaskoczyć wiele osób. Dostępne są również znicze z tańszych materiałów, jak np. drewno, jednak ich cena to wciąż kilkaset złotych.

W ofercie niektórych firm są również dostępne znicze z możliwością wygrawerowania na nich specjalnej dedykacji lub wybranego zdjęcia, a także lampiony w finezyjnych kształtach, m.in. krzyży lub kapliczek. Ich ceny wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Oczywiście wybór produktu zależy od kupującego, a w sprzedaży wciąż dostępne są również znicze za kilka czy kilkanaście złotych. Niemniej jednak na widok niektórych cen lampionów internauci przecierają oczy ze zdumienia.

Milionerzy

Wygrali milion w polskich "Milionerach". Nigdy go nie zobaczyli

Zwycięzcy popularnego programu "Milionerzy" nigdy w rzeczywistości nie zobaczyli na swoich kontach miliona. Wszystko dlatego, że w Polsce obowiązuje prawo nakazujące zapłaty wysokiego podatku od wygranej. / fot. Facebook

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Tagi:

Monika MajkoAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: monika.majko@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Niesamowity wyczyn na drodze. 20-latek stracił prawo jazdy w mgnieniu oka

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wyskoczył z auta i zaczął krzyczeć na drugiego kierowcę. Całość zarejestrowała kamera

Czytaj więcej >

Wiadomości

Marek Waldemar Sułkowski nie żyje. Przyczynił się do skazania wielu księży

Czytaj więcej >
pożar Francja

Wiadomości

Tragiczny pożar odebrał życie matce i jej siedmiorgu dzieciom. Gaszenie trwało całą noc

Czytaj więcej >
Dolnośląskie: Ogromna tragedia w Dobroszycach. W akcji śmigłowiec LPR

Wiadomości

Nie żyje sześciomiesięczne dziecko. Sprawą zajmują się śledczy

Czytaj więcej >
trzęsienie ziemi, fot. MAHMUT BOZARSLAN/AFP/East News

Wiadomości

Potężne trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. Kataklizm pochłonął setki ofiar

Czytaj więcej >