Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Były minister zdrowia ostro o Niedzielskim. "Skrajnie niekompetentny polityk"
Irmina Jach
Irmina Jach 31.12.2022 11:40

Były minister zdrowia ostro o Niedzielskim. "Skrajnie niekompetentny polityk"

Adam Niedzielski
Flickr/Kancelaria Premiera

Adam Niedzielski kilka dni temu apelował do Polaków o szczepienie się przeciw grypie. Minister zdrowia podkreślał, że to kluczowa forma zapobiegania chorobom zakaźnym. - Albo się izolujemy, albo się szczepimy - przekazał szef resortu zdrowia.

- W ostatnim tygodniu przedświątecznym mieliśmy blisko 300 tysięcy zakażeń grypą - informował kilka dni temu Adam Niedzielski, dodając, że epidemię można powstrzymać wyłącznie dzięki szczepieniom. Wyraził również zaniepokojenie faktem, że Polacy nie przyjmują nie tylko preparatów przeciw grypie, ale także przeciw COVID-19.

Adam Niedzielski apeluje ws. szczepień przeciw grypie

Adam Niedzielski zdecydował się na apel po tym, jak w całej Polsce zachorowało kilkaset tysięcy osób, a oddziały szpitalne zaczęły przeżywać oblężenie. Opieszałość ministra zdrowia nie spodobała się jednemu z jego poprzedników.

Bartosz Arłukowicz, który był gościem programu "Tłit" portalu Wirtualna Polska stwierdził, że Adam Niedzielski "zaniedbał wiele obszarów zdrowia publicznego". Pokusił się również o stwierdzenie, że obecny szef resortu zdrowia jest "skrajnie niekompetentny".

- Dlaczego rząd dopiero teraz mówi o szczepieniach? Dlatego, że na czele ministerstwa zdrowia stoi skrajnie niekompetentny polityk, upartyjniona postać, która dla decyzji partyjnych jest w stanie ograniczyć wprowadzanie zasad walki z pandemii? - pytał w WP.

Bartosz Arłukowicz zaznaczył, że jako Polacy "jesteśmy rekordzistami pod względem liczby zgonów, osób, które zachorowały, konsekwencji związanych z COVID".

- Ludzie chorowali na udary, raka - nie mieli gdzie się leczyć. I mamy teraz do czynienia z chorobami, które skutkują obniżeniem odporności. Na to wszystko nakłada się kolejna fala grypy i jeszcze jedna sprawa, czyli braki leków. Minister zdrowia, który nie zabezpiecza państwa w odpowiednie zapasy leków - to jest po prostu karygodna niekompetencja. Dzwonią aptekarze z całej Polski i zgłaszają braki nawet podstawowych leków, zwykłych antybiotyków dla dzieci - podsumowuje ekspert w rozmowie z portalem Wirtualna Polska.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Wirtualna Polska