Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Brzydkie zachowanie kard. Dziwisza. Uderzył księdza, wszystko widać na nagraniu
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 14.03.2023 22:25

Brzydkie zachowanie kard. Dziwisza. Uderzył księdza, wszystko widać na nagraniu

Kardynał Stanisław Dziwisz
KAPIF/TIkTok: @pan.koscielny

Księża z założenia powinni być wzorem wszelkich cnót i miłosierdzia... czego zaprzeczeniem jest zachowanie kardynała Stanisława Dziwisza, które zarejestrowano na kamerze. Duchowny brał udział w celebracji Narodowego Święta Watykanu, gdy jeden z księży postanowił mu zaoferować pomoc. Oburzające zachowanie!

Kardynał Stanisław Dziwisz brutalnie potraktował innego duchownego

Nietypowa sytuacja została zarejestrowana na nagraniu, a na kardynała wylała się fala krytyki. Na wideo widzimy moment, w którym ksiądz wyciąga ręce do kardynała przełożonego, aby pomóc mu zejść po schodach. Stanisław Dziwisz nagle uderza duchownego w rękę, jednocześnie odrzucając jego pomoc.

Do karygodnego zachowania kapłana doszło w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie podczas celebracji Narodowego Święta Watykanu. Zgodnie z wieloletnią tradycją w rocznicę wyboru papieża jest organizowana specjalna msza w jego intencji, a obecna głowa kościoła, Franciszek, na piotrowym tronie zasiadł 13 marca 2013 roku.

Zacznie się już w środę. Dino przygotowało dla klientów rewelacyjne okazje

Kardynał zachował się karygodnie

W Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie duchowni oraz wierni celebrowali Narodowe Święto Watykanu i 10. rocznicę wyboru papieża Franciszka. Z tej okazji odprawiona została uroczysta msza święta, której przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio. W uroczystości wzięli udział m.in. abp Józef Guzdek, metropolita warszawski Kazimierz Nycz oraz kard. Stanisław Dziwisz.

Msza transmitowana była także w serwisie YouTube, aby wierni mogli na żywo w niej uczestniczyć. To właśnie dzięki transmisji udało się wychwycić sytuację, do której doszło, kiedy hierarchowie schodzili z ołtarza. Jeden z duchownych próbował pomóc kardynałowi Stanisławowi Dziwiszowi zejść ze schodów. Hierarcha odrzucił pomoc młodszego kapłana, uderzając go w dłonie.

 

Kardynał Stanisław Dziwisz uderzył księdza

Takie zachowanie kardynała Stanisława Dziwisza spotkało się z krytyką ze strony internautów, którzy uważają, że nie ma usprawiedliwienia dla bicia innych w dłonie. Nagranie udostępniamy poniżej:

@pan.koscielny

dla mnie jako katolika to co robi episkopatu jest po prostu przykre :( dobrze, że nowe pokolenie biskupów nie jest tak odklejone i umie samemu gdzieś pojechać i kawę zrobić

♬ dźwięk oryginalny - Filip P. Łuczak