Goniec.pl
Biedronka nieoczekiwanie podniosła ceny. Zmiany obowiązują od poniedziałku

Biedronka

Biedronka nieoczekiwanie podniosła ceny większości produktów. Zmiany obowiązują od poniedziałku

11 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Wzrost cen produktów spożywczych w Polsce nie zamierza hamować i dopada nawet uwielbiane przez Polaków i uważane za wybawienie dla portfeli dyskonty. Jak pokazał ekonomista Rafał Mundry, niemiłą niespodziankę przygotowała od tego tygodnia dla swoich klientów Biedronka, podnosząc ceny podstawowych towarów. Od poniedziałku więcej płacimy m.in. za ryż, twaróg, ser, olej czy drożdże.

Jak informowaliśmy wczoraj, najnowsze dane analityków wskazują na to, że produkty spożywcze w naszym kraju drożeją szybciej, niż rośnie inflacja. Tymczasem eksperci są przekonani, że to dopiero początek niekorzystnego trendu, któremu towarzyszyć może również ograniczona dostępność niektórych towarów.

Biedronka

Piwo za darmo w Biedronce. Wyjątkowa oferta na długi weekend. Jakie są zasady?

CZYTAJ DALEJ

Nic więc dziwnego, że znani ze swojej oszczędności Polacy, jeszcze chętniej zwracają się ku popularnym dyskontom, wychodzącym z siebie, by przyciągnąć żądnych promocji łowców okazji.

Wśród próbujących uchylić nieba konsumentom prym w ostatnim czasie zdecydowanie wiodła Biedronka, która podjęła nawet próbę otworzenia swoich sklepów w niedzielę. To jednak, ku rozpaczy wielu obywateli, spotkało się ze sprzeciwem rządu i zostało udaremnione. Teraz zaś sieć znów może podpaść klientom, a wszystko to przez niezapowiedzianą zmianę, którą odczują nasze portfele.

Biedronka niemile zaskoczyła klientów

Są akcje, o których sklepy chętnie informują, licząc na to, że zaskarbią sobie sympatię odwiedzających ich skromne progi. Są też takie działania, o których lepiej milczeć, dopóki o ich przeprowadzeniu nie dowie się dociekliwy konsument, który rozpuści wici wśród pozostałych towarzyszy niedoli.

Tak właśnie stało się w przypadku Biedronki, przyłapanej przez ekonomistę Rafała Mundrego na gorącym uczynku, a dokładniej rzecz ujmując na drastycznej zmianie cen wielu podstawowych produktów, wprowadzonej od poniedziałku 8 sierpnia.

- Co weekend archiwizuje ceny w Biedronce z Glovo (aplikacja, która umożliwia zamówienie zakupów - przyp. red.) Na ogół zmiany były pojedyncze. W tym tygodniu bardzo szeroko - poinformował Mundry na profilu na Twitterze, zamieszczając przytłaczającą grafikę.

Dyskont podwyższył ceny podstawowych produktów

Ci, którzy zakupy na cały tydzień zrobili w minioną sobotę, mogą przez chwilę poczuć się jakby wygrali los na loterii. Jak bowiem wynika z obrazka dołączonego do wiadomości, od poniedziałku więcej zapłacić trzeba m.in. za ryż, ketchup, tłuszcze, artykuły gospodarstwa domowego czy nabiał.

Podwyżki nie ominęły serów żółtych, takich jak cheddar, który do tej pory kosztował 8,63 zł, teraz natomiast 9,99 zł. Droższa jest też gouda, która z 4,75 zł zmieniła metkę na 4,99 zł.

Cena 1,99 zł za kubeczek serka wiejskiego również jest już bolesnym wspomnieniem. Teraz za opakowanie mieszczące 200g produktu zapłacić trzeba już 2,37 zł, zaś zakup smalcu to wydatek rzędu 2,19 zł (było 1,99 zł). Oprócz tego, w górę poszły ceny herbaty, płatków zbożowych, octu, drożdży, oleju i wyrobów z pomidorów.

Czekają nas ciężkie miesiące

Szalejąca drożyzna jest ogromnym wyzwaniem dla przeciętnych Polaków, ale i dla rządu, który póki co nie znalazł recepty na walkę z inflacją. Mimo tego, jego przedstawiciele utrzymują, że wiedzą, co robią.

My idziemy drogą, w której zachowujemy ostrożność w polityce fiskalnej. Restrykcyjną politykę monetarną, taką, która jest konieczna w sytuacji inflacji, ale jednocześnie oferujemy pomoc ukierunkowaną dla najsłabszych, którzy na inflacji cierpią najbardziej - stwierdził w wywiadzie dla WP wiceminister finansów Artur Soboń.

Biedronka przygotowuje hitową akcję, są następcy Gangu Świeżaków

Biedronka przygotowała specjalną akcję. Rozpocznie się pod koniec wakacji, Polacy będą zadowoleni

CZYTAJ DALEJ

Mniej optymistycznie dla naszych oszczędności prezentują się jednak wizje roztaczane przez ministra rolnictwa, który przyznał, że cukru po 2 złote raczej nie zobaczymy już w sklepach, a także posła opozycji Marka Sawickiego, prognozującego, że wkrótce drastycznie podrożeje pieczywo.

Zdaniem prof. Mariana Nogi z Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, znaczne pogorszenie sytuacji odnotujemy w listopadzie br., a niekorzystne uwarunkowania utrzymywać się będą przez cały grudzień oraz I kwartał 2023 roku.

Różnica cen w Polsce i Niemczech jest uderzająca, na podstawowe produkty wydasz fortunę

Polacy na początku roku zajrzeli do sklepu w Niemczech, opadły im szczęki. Różnica nawet przy chlebie i ziemniakach

Polak i Niemiec, idąc do sklepu, zostawiają obecnie przy kasie fortunę, ale okazuje się, że mimo wszystko zachodni sąsiedzi mogą sobie pozwolić na więcej. O ile w Polsce chleb jest tańszy, to Niemiec za swoją najniższą krajową aż 1003 bochenki, w czasie gdy Polak za swoje wynagrodzenie minimalne kupi ich... zaledwie 514. Oto porównanie ze sklepów z Polski i Niemiec.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: TVP Info

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

kremlin.ru Jakub Szymczuk/KPRM

Wiadomości

"Równie dobrze Putin może ogłosić aneksję Księżyca czy Marsa". Ostre reakcje na decyzję dyktatora

Czytaj więcej >
Karkonoski Park Narodowy/Facebook

Wiadomości

Mamy dopiero wrzesień, a w Polsce już szalała śnieżyca. Mamy nagranie

Czytaj więcej >
Kreml zapowiedział specjalną ceremonię, Władimir Putin podpisze tam ważny dekret

Wiadomości

Władimir Putin anektował kolejne regiony Ukrainy. Zebrani skandowali "Rossija!"

Czytaj więcej >
Flickr/ facebook.com/DorotaOstrowskaFoto/zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Skandal na cmentarzu. Poszedł na cmentarz i nie znalazł grobu bliskich, ksiądz sprzedał miejsce

Czytaj więcej >
Michał Dworczyk rezygnuje ze stanowiska. Polityk nie będzie już szefem Kancelarii Premiera

Wiadomości

Michał Dworczyk zrezygnował ze stanowiska. Polityk nie będzie już szefem Kancelarii Premiera

Czytaj więcej >
Flickr/European Parliament

Wiadomości

Donald Tusk staje w obronie przedsiębiorców i uderza w PiS. "Użyjemy wszystkich dostępnych środków"

Czytaj więcej >