Goniec.pl
Beata Szydło i Tymoteusz Szydło

LUKASZ GAGULSKI/East News

Syn Beaty Szydło nie jest już księdzem. Zmienił nazwisko i został zatrudniony jako handlowiec w firmie Obajtka

17 Marca 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Syn Beaty Szydło nie jest już księdzem. Jak poinformowało Oko.Press, Tymoteusz Szydło, który postanowił zmienić nazwisko, pracuje obecnie w ERG Bieruń Folie. Udziałowcem firmy są prezes Orlenu Daniel Obajtek i jego matka.

Według najnowszych doniesień dziennikarzy Oko.Press, Tymoteusz Szydło, syn byłej premier Beaty Szydło, który jakiś czas temu wystąpił ze stanu duchownego, znalazł zatrudnienie w firmie ERG Bieruń Folie, w której pracuje jako przedstawiciel handlowy.

Dziennikarskie śledztwo ws. Tymoteusza Szydło

Krótkie, ale bardzo skuteczne śledztwo dziennikarzy przyniosło niespodziewane rezultaty. Tymoteusz Szydło, który do niedawna figurował jeszcze jako ksiądz w diecezji bielsko-żywieckiej pracuje obecnie jako przedstawiciel handlowy i odpowiada za dystrybucję worków foliowych.

Co ciekawe dotarcie do mężczyzny nie było wcale proste, ponieważ, jak się okazało, zmienił on nazwisko. Chciał w ten sposób pozostać anonimowy i nie przyciągnąć uwagi swoim powiązaniem z byłą premier Beata Szydło. Być może cała sprawa nie budziłaby tylu emocji (nawet biorąc pod uwagę doniesienia o życiu byłego księdza), gdyby nie fakt, że udziałowcem w ERG Bieruń jest prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek.

Szef polskiego koncertu naftowego nie ma ostatnio łatwego życia. Na jak wychodzą kolejne informacje o jego majątku, a także nieruchomościach, które udało mu się nabyć po "promocyjnych cenach". To właśnie dlatego sprawa syna Beaty Szydło i powiązanie z firmą, w której udziały ma Obajtek tak bardzo elektryzuje media.

Tymoteusz Szydło zmienił nazwisko

Dziennikarze Oko.Press po otrzymaniu informacji postanowili zadzwonić do ERG Bieruń Folie i poprosić o rozmowę z Tymoteuszem Szydło. Pierwsza reakcja pracownicy sekretariatu wskazywała, że nie ma go po prostu w siedzibie firmy. Gdy dziennikarze dopytywali pracownicę, czy można złapać go pod numerem, który widnieje na stronie internetowej (gdzie jednak przy imieniu Tymoteusz widniało inne nazwisko), pracownica podjęła wyraźną próbę zaprzeczenia jakimkolwiek powiązaniom firmy z synem byłej premier.

Oko.Press usłyszało, że „pan Szydło nie pracuje w ERG Bieruń Folie”, i że „to jakaś pomyłka”. Przedstawicielka firmy zapewniała też, że cały czas mówiła o Tymoteuszu X (którego nazwisko pojawia się na stronie). 

Syn byłej premier pracuje w firmie Daniela Obajtka

Gdy dziennikarze zadzwonili pod wskazany na stronie numer i poprosili o rozmowę z Tymoteuszem Szydło, obecnie Tymoteuszem X, rozmówca był zaskoczony i próbował przekonywać, że nie nazywał się Szydło. Redakcja postanowiła wysłać maila do samej premier Beaty Szydło. Prosili o odpowiedzi na pytania związane z pracą jej syna w ERG Bieruń, której udziałowcem jest Daniel Obajtek, a także czy rozmawiała z szefem Orlenu o zatrudnieniu syna w jego firmie.

W środę, 17 marca z Oko.Press skontaktował się mecenas Maciej Zaborowski. Potwierdził on, że Tymoteusz Szydło zmienił nazwisko, a także poprosił o nieujawnianie nowego (dlatego w tekście pojawia się "Tymoteusz X"). Przyznał także, że syn byłej premier pracuje w ERG Bieruń.

Tymoteusz (poprzednio) Szydło zatrudniony jest w ERG Bieruń od 1 października 2019 roku. Wiąże się to ze zrzuceniem przez niego sutanny i opuszczeniem stanu duchownego. Beata Szydło zwróciła się z prośbą o pomoc w znalezieniu pracy synowi do kilku znajomych. Nie chciała szukać mu zatrudnienia w spółkach Skarbu Państwa, a w sektorze prywatnym. Mecenas Zaborowskie podkreśla, że nikt nie miał świadomości, że w przyszłości wokół ERG Bieruń pojawią się jakieś kontrowersje (chodzi tutaj o gigantyczne wsparcie z publicznych pieniędzy, jakie w ostatnich latach otrzymywała spółka).

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >