NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Autobus wjechał w przystanek. Była tam kobieta i dwoje małych dzieci
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 26.09.2023 15:12

Autobus wjechał w przystanek. Była tam kobieta i dwoje małych dzieci

ambulans
Iberion, Policja Śląska

Sosnowiec. Do bardzo niebezpiecznego wypadku doszło we wtorek 26 września, rano. Autobus miejski wjechał w przystanek autobusowy, na którym przebywała młoda kobieta i dwoje małych dzieci - 2-letnie i 5-miesięczne.

Niebezpieczny wypadek w Sosnowcu. Autobus wjechał w przystanek

Autobus miał uderzyć w słupek przystankowy i stojący przy nim kosz na śmieci z niewielką prędkością. Doszło do rozbicia przedniej szyby autobusu. Policja ustala szczegółowe przyczyny wypadku.

- Zarówno kierujący pojazdem, jak i pokrzywdzeni w tym zdarzeniu drogowym, byli trzeźwi. Na miejscu swoje czynności wykonywała policja, straż pożarna oraz służby medyczne. Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia przyczyn zdarzenia - poinformował sierż. szt. Błażej Czernecki, zastępca rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Agnieszka Holland ma ochronę. Po premierze "Zielonej granicy" pilnują jej całą dobę

Poszkodowani przewiezieni do szpitali

Przebywająca wówczas na przystanku młoda kobieta oraz dwuletni chłopiec trafili do szpitala. Pięciomiesięczny chłopiec, będąc również na miejscu wypadku, nie doznał obrażeń.

Polka weszła na porodówkę i zamarła. Najgorsze było wprost na przeciw niej

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 59-letni kierowca autobusu z nieustalonych przyczyn wjechał na przystanek Moderzejów Rynek. 28-letnia kobieta i dwuletni chłopiec trafili do szpitala, pięciomiesięczny chłopiec nie odniósł obrażeń. Kierowca także trafił do szpitala - przekazuje sierż. szt. Błażej Czernecki, zastępca rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Nieoficjalnie: kierowca autobusu zasłabł

Kobieta została przetransportowana do szpitala miejskiego w Mysłowicach, a dwuletni chłopiec do szpitala dziecięcego w Katowicach Ligocie. Kierowca autobusu został przewieziony do szpitala miejskiego w Sosnowcu. Według wstępnych ustaleń mężczyzna zasłabł za kierownicą pojazdu.

Polki masowo popełniły błąd zagrażający ich dziecku.  Dotyczy niemal każdego, trzeba działać szybko

- Dzisiaj, 26 września około godz. 6:55 jeden z naszych autobusów uległ wypadkowi na przystanku SOSNOWIEC MODRZEJÓW RYNEK. Obecnie na miejscu trwają działania służb. Wszystkim poszkodowanym udzielona została pomoc medyczna. Na szczęście nie ma ofiar śmiertelnych. Wstępne ustalenia mówią o zasłabnięciu kierowcy naszego autobusu. Obecnie badane są okoliczności zdarzenia - poinformowało w komunikacie na swoim Facebooku Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Jaworznie.

Źródło: TVN24