Goniec.pl
Arcybiskup Henryk Hoser trafił do szpitala

Facebook.com/abp.hoser

Arcybiskup Henryk Hoser trafił do szpitala

9 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Arcybiskup Henryk Hoser z diecezji warszawsko-praskiej po raz kolejny trafił do szpitala. Duchowny był hospitalizowany w czasie ostatnich świat wielkanocnych z powodu zakażenia COVID-19. Powikłania po chorobie okazały się jednak na tyle poważne, że wymagały ponownego objęcia kapłana stałą opieką medyczną.

O ponownym przyjęciu arcybiskupa Henryka Hosera do szpitala poinformowano na jego profilu facebookowym. Wierni są zaniepokojeni stanem zdrowia warszawskiego duchownego, który zmaga się z powikłaniami pocovidowymi.

Arcybiskup Henryk Hoser znów trafił do szpitala

W latach 2008-2017 abp Henryk Hoser był biskupem diecezji warszawsko-praskiej, a obecnie pełni tam funkcję arcybiskupa seniora. Niedawno duchowny zmagał się z zakażenie COVID-19, a jego stan był na tyle poważny, że kapłan wymagał hospitalizacji.

W szpitalnym łóżku duchowny spędził minione święta wielkanocne, jednak zdołał zwalczyć infekcję koronawirusem. Wierni odetchnęli wówczas z ulgą, jednak w piątek 7 maja przekazano informację o ponownym przyjęciu kapłana do szpitala.

- Niestety, na skutek powikłań pocovidowych Ksiądz Arcybiskup ponownie znalazł się w szpitalu. Polecamy naszego Pasterza modlitwie, łącząc się z Nim w krzyżu cierpienia i choroby - przekazano na Facebooku arcybiskupa.

Wierni tłumnie odpowiedzieli na apel o modlitwę w intencji arcybiskupa, a pod postem z informacją o ponownej hospitalizacji kapłana pojawiło się wiele ciepłych słów wsparcia, skierowanych do księdza Hosera.

- Niech Dobry Pan wspiera księdza arcybiskupa, lekarza i oddanego duszpasterza środowisk medycznych - napisał jeden z wiernych.

- Znów zaczynamy się modlić - dodała kolejna internautka.

Arcybiskup Henryk Hoser przyszedł na świat 27 listopada 1942 w Warszawie, a w latach 1960–1966 studiował na Wydziale Lekarskim stołecznej Akademii Medycznej. Kilka lat po studiach wstąpił do stowarzyszenia apostolskiego pallotynów.

Podczas studiów na Wyższym Seminarium Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie kontynuował praktykę lekarską i za zgodą przełożonych podjął pracę w szpitalu jako lekarz. 16 czerwca 1974 warszawski biskup pomocniczy Władysław Miziołek udzielił mu święceń prezbiteratu.

  • Nie żyje były prezydent Gdańska

  • Aleksandrów Łódzki: dwie osoby nie żyją, dwie trafiły do szpitala po wypadku

  • Chińska rakieta spadła do Oceanu Indyjskiego

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >