Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Wiadomości > Andrzej Duda przemilczał sukces polskich wioślarek. Brak gratulacji również od premiera
Patryk Przybyłowski
Patryk Przybyłowski 29.07.2021 10:17

Andrzej Duda przemilczał sukces polskich wioślarek. Brak gratulacji również od premiera

Andrzej Duda przemilczał sukces polskich wioślarek. Brak gratulacji również od premiera
Piotr Molecki/East News

Polska doczekała się wczoraj pierwszego medalu podczas igrzysk w Tokio. Chociaż gratulacje dla kobiecej czwórki posypały się z całego kraju, to próżno ich szukać ze strony prezydenta Andrzeja Dudy.

Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann stały się pierwszymi polskimi medalistkami w Tokio. Zawodniczki wywalczyły srebrny medal w konkurencji czwórek podwójnych kobiet (wioślarstwo).

Prezydent nie pogratulował medalistkom olimpijskim

Tak wielki sukces odbił się szerokim echem w całym kraju, a gratulacje padły w zasadzie z każdej strony politycznego sporu. Na próżno jednak szukać ciepłych słów skierowanych w stronę reprezentantek Polski przez Andrzeja Dudę. Prezydent cały czas nie poruszył publicznie kwestii ich życiowego osiągnięcia.

- Czy szanowny pan Duda już pogratulował dziewczynom, które zdobyły srebro czy uznał, ze im nie trzeba? - napisał wczoraj na Twitterze Tomasz Lis, jednak nie doczekał się odpowiedzi od głównego zainteresowanego.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Wiele osób upatruje braku reakcji prezydenta w wiadomości, jaką przekazała w wejściu na żywo na antenie TVP Katarzyna Zilmann. Wioślarka przyznała się, że jest lesbijką i pozdrowiła swoją obecną partnerkę. Łączenie tych dwóch spraw pozostawiamy jednak w sferze domysłów.

Pewne jest, że prezydent Andrzej Duda od kilku dni przebywa na urlopie i być może właśnie wypoczynkiem spowodowana jest jego ograniczona aktywność w mediach społecznościowych. Wcześniej głowa państwa przebywała w Tokio, gdzie na bieżąco śledziła poczynania naszych sportowców na arenach olimpijskich.

Warto zaznaczyć, że w momencie powstawania niniejszego tekstu, wioślarki nie doczekały się gratulacji również od Mateusza Morawieckiego.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Twitter

Bądź na bieżąco - najważniejsze wiadomości z kraju i zagranicy
Google News Obserwuj w Google News
Tagi: Andrzej Duda
Wybór Redakcji
Dach
Do 31 stycznia i ani dnia dłużej. Polacy muszą to zgłosić albo narażą się na grzywnę
Joanna Krupa, Donald Trump
Nie tylko Joanna Krupa. Znani Polacy otwarcie popierają Trumpa
Andrzej Duda gorzko ocenił rząd Tuska. Tych słów nie można już cofnąć, powiedział to na żywo.
Andrzej Duda wystąpił w programie na żywo. Gorzko ocenił rząd Tuska
Nagle dziennikarz zapytał Dudę o Brauna. Byłego prezydenta zatkało. Odpowiedź powala
Dziennikarz zapytał Andrzeja Dudę o Grzegorza Brauna. Reakcja byłego prezydenta zaskakuje
Donald Tusk, ksiądz Jarosław Wąsowicz
Ksiądz Nawrockiego bezlitosny dla Tuska. "Jakbyś ich uderzył w twarz"
płyta indukcyjna
[QUIZ] Ile naprawdę wiesz o swoich rachunkach za prąd? Możesz się zdziwić