Goniec.pl

twitter.com/KosiniakKamysz

Alternatywny Marsz Niepodległości? AgroUnia i PSL we spólnej inicjatywie

10 Listopada 2022

Autor tekstu:

Jan Jałowczyk

Wszystko wskazuje na to, że 11 listopada w Warszawie będzie miała miejsce alternatywa dla Marszu Niepodległości. Na jej czele staną Michał Kołodziejczak, prezes AgroUnii, oraz Władysław Kosiniak-Kamysz, szef PSL. Liderzy ugrupowań spotkali się w przeddzień Święta Niepodległości, by wspólnie złożyć kwiaty pod pomnikiem Bartosza Głowackiego w Racławicach.

Alternatywa dla Marszu Niepodległości

Dzisiejsze spotkanie działaczy pod pomnikiem legendarnego kosyniera, Bartosza Głowackiego było, jak się okazuje preludium do nieoczekiwanego sojuszu. "Jesteśmy w przeddzień Święta Niepodległości w Racławicach AgroUnią. Pokazujemy, że sprawy bezpieczeństwa narodowego i odbudowy wspólnoty muszą być polską racją stanu – elementem ponadpartyjnego porozumienia" - poinformował Władysław Kosiniak Kamysz.

Liderzy PSL i AgroUnii w Święto Niepodległości zaplanowali alternatywę dla Marszu Niepodległości. O godzinie 15:00 spotkają się pod pomnikiem Syrenki, by wspólnie świętować ten dzień.

- Ma to być wydarzenie radosne, pozytywne. Chcemy trochę odczarować 11 listopada, czyli dzień, który ostatnio kojarzy nam się ze smutnym marszem, kiedy to ludzie w Warszawie raczej chowają się w domach, by nie natknąć się na "świętujących". Zapraszamy do nas, by świętować w normalnej atmosferze - oznajmiła, cytowana przez "Interię" Natalia Żyto, rzecznik prasowy AgroUnii.

Ciepłe kakao i biało-czerwona wata cukrowa

Organizatorzy, zdaniem portalu, zapewniają, że będzie ciepłe kakao i biało-czerwona wata cukrowa. Pojawić ma się także tzw. księga skarg, w której każdy zainteresowany będzie mógł wpisać informacje m.in. dotyczące tego, co go boli, czego potrzebuje, jakie jego zdaniem są alternatywy na lepsze funkcjonowanie naszego kraju. Odpowiedzialni za organizację wydarzenia zapewniają, że te wpisy będą brane na poważnie przy układaniu programu wyborczego.

Z okazji obchodzonego 11 listopada Święta Niepodległości, na ulice Warszawy wyjdą tysiące osób. W związku ze świętem zarejestrowano 20 różnych zgromadzeń. Obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości spowodują znaczne utrudnienia w ruchu, a także liczne zmiany w komunikacji miejskiej.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Co podać dziecku na kaszel i ból gardła?

  • Na co pomaga neo-angin? Sprawdź

  • Ekspert szczerze o 13 i 14 emeryturze. "Świadczenia motywowane politycznie" [TYLKO U NAS]

Źródło: Twitter, Interia

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Prezydent i premier chcą unijnej komisji ds. rosyjskich wpływów. "Nie ma się czego bać"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Mariusz Kamiński ogłosił nowe sankcje na Białoruś. To odpowiedź na wyrok ws. Poczobuta
Czytaj więcej >

Wiadomości

Donad Tusk zareagował na decyzję Andrzeja Dudy. Przedstawił prezydentowi propozycję
Czytaj więcej >

Wiadomości

Fala oburzenia po decyzji prezydenta ws. "Lex Tusk". "Popełnił właśnie swój największy błąd polityczny"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Przeprowadzono sondaż ws. "Lex Tusk". Miażdżące wyniki dla PiS-u
Czytaj więcej >

Wiadomości

Polacy ocenili jakość przywództwa Jarosława Kaczyńskiego. Ważny sondaż przed wyborami
Czytaj więcej >
Jan Jałowczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Wiecznie ciekawy świata i ludzi. Interesuję się geopolityką oraz stosunkami międzynarodowymi. Pasjonat muzyki (szczególnie ostrzejszej), piłki nożnej oraz tenisa.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]