NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Agata Duda ma młodszego brata. Na jaw wyszła prawda o ich relacji
Monika Majko
Monika Majko 30.09.2023 10:49

Agata Duda ma młodszego brata. Na jaw wyszła prawda o ich relacji

Andrzej Duda i Agata Duda
Kapif

Agata Duda już od lat pozostaje w cieniu męża i raczej unika rozmów o swoim życiu prywatnym. Nie wszyscy wiedzą, że obecna pierwsza dama ma młodszego brata, który z kolei chętnie wypowiada się na jej temat w mediach. Co ciekawe, ich relacja raczej nie należy do tych najbliższych.

Agata Duda w ogniu krytyki

Agata Duda dała się poznać Polakom przede wszystkim jako opoka swojego męża, Andrzeja Dudy. Żona prezydenta Polski raczej pozostaje w cieniu, a wiele osób wręcz zarzuca jej zbyt milczącą postawę i brak zabierania głosu w ważnych społecznie sprawach. W ostatnim czasie pierwszą damę publicznie wywołała do tablicy Małgorzata Rozenek-Majdan, która w niedawnej rozmowie z Pomponikiem podkreśliła, że jej zdaniem Agata Duda powinna częściej “zabierać głos w sprawach ważnych dla środowiska kobiecego”.

- Bardzo dziwi mnie brak wypowiadania się pierwszej damy w kontekście nauczycielskim. Sama jest nauczycielką z zawodu, rozumie to środowisko bardzo dobrze. Publiczna działalność pierwszej damy powinna inspirować, powinna wyznaczać szlak, powinna pokazywać, w którym kierunku kobiety powinny działać i myślę, że tego nam brakuje - wskazała celebrytka.

Robert Biedroń pokazał zdjęcia ze swojego ślubu. Udało mu się w Polsce poślubić partnera?

Brat Agaty Dudy zabrał głos

Milcząca postawa Agaty Dudy jest zauważalna jednak nie tylko w kwestii spraw społecznych, ale również prywatnych. Pierwsza dama raczej nie wypowiada się w temacie swojego życia rodzinnego. Wiemy jednak, że ma ona młodszego o 12 lat brata, Jakuba Kornhausera. Pomiędzy rodzeństwem nie ma jednak bliskiej więzi.

Jakub Kornhauser w wywiadzie dla “Gazety Wyborczej” wyjawił, że w przeszłości jego siostra zupełnie nie była zainteresowana politycznym światem. Brat Agaty Dudy przyznał jednak, że nie jest w stanie ocenić, czy zgadza się ona z obecnymi działaniami Prawa i Sprawiedliwości. 

- Agata unika wypowiedzi politycznych, bo polityką się nie interesowała. Poglądy miała umiarkowane we wszystkich sprawach. Zresztą wydawało mi się, że Andrzej także. Nie potrafię powiedzieć, czy moja siostra teraz identyfikuje się z tym, co robi PiS - wyznał w rozmowie z Dominiką Wielowieyską. 

Brat Agaty Dudy wspomniał także o prezydencie

Poglądy rodzeństwa różną się także na polu religijnym. Choć wywodzą się z domu, gdzie religia była ważną częścią życia, to brat Agaty Dudy deklaruje się jako agnostyk, podczas gdy ona sama na co dzień pozostaje osobą wierzącą.

Z biegiem czasu zmieniła się także relacja Jakuba Kornhausera ze szwagrem. Gdy brat Agaty Dudy poznał jej ukochanego, miał zaledwie kilka lat. Andrzej Duda wywarł wówczas na nim wrażenie osoby życzliwej, otwartej i o “harcerskim etosie”. Z biegiem czasu ich stosunku uległy jednak ochłodzeniu, a obecnie Jakub Kornhauser stanowczo podkreśla niezadowolenie z jego działań jako prezydenta naszego kraju.