Goniec.pl
adam-niedzielski-zajal-stanowisko

East News ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Niedzielski zapowiedział, że nie będzie rekomendował poluzowania obostrzeń ws. maseczek

10 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w czwartek 10 czerwca, premier Mateusz Morawiecki przekazał postanowienia dotyczące zmian obostrzeń sanitarnych, które wypracował wraz z Adamem Niedzielskim. Przedstawiono harmonogram znoszenia restrykcji na najbliższe miesiące. Zapytany o nakaz noszenia maseczek w zamkniętych pomieszczeniach minister zdrowia zdradził, że nie będzie rekomendował jego usunięcia do końca wakacji.

Od dłuższego czasu Polacy czekali na to, jakie decyzje w sprawie restrykcji sanitarnych podejmą Adam Niedzielski i Mateusz Morawiecki. Dzisiaj tj. 10 czerwca odbyła się konferencja prasowa, podczas której premier przekazał najnowsze wytyczne. Pierwsze zmiany wejdą w życie już w niedzielę 13 czerwca.

Wcześniej Adam Niedzielski zapowiedział konferencję prasową na piątek 11 czerwca. Jednak rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że zmieniono termin spotkania z dziennikarzami i odbyło się ono dzisiaj po południu. Premier potwierdził, że zmiany w obostrzeniach będą pojawiały się kolejno 13 i 26 czerwca.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Mateusz Morawiecki i Adam Niedzielski przygotowali nowy harmonogram łagodzenia obostrzeń

Warto zauważyć, że choć podczas konferencji prasowej premier przekazał bardzo dobre wieści, to tego samego dnia rano Adam Niedzielski naraził się wielu Polakom. Będąc gościem radia RMF FM, minister zdrowia stwierdził, że nie widzi upadających restauracji w centrum Warszawy.

Szef resortu w ten sposób podsumował pomoc, jaką otrzymali przedsiębiorcy, którzy ponieśli straty w wyniku epidemii koronawirusa. Po tym oświadczeniu w mediach społecznościowych na ministra spłynęła fala krytyki.

Lekarze

Lekarze ostrzegają przed sezonowymi, trującymi roślinami. Mogą doprowadzić nawet do śmierci

CZYTAJ DALEJ

Występując przed mediami, premier zasugerował, że zbliża się „moment oddechu od trzeciej fali koronawirusa”. Szef rządu zauważył też, że „coraz więcej osób przyjmuje drugą dawkę [szczepionki – przyp. red.]”. Dlatego możliwe jest wprowadzenie kolejnego etapu łagodzenia obostrzeń.

Zgodnie z harmonogramem przedstawionym przez rząd od 13 czerwca w kościołach będzie można zająć 50 procent miejsc. Pojawią się też zmiany na czas wakacji. Od 26 czerwca na targach i konferencjach dopuszczalny limit będzie wynosił 1 osobę na 10 metrów kwadratowych.

Podczas wydarzeń sportowych i koncertów będzie mogło być 50 procent obłożenia. Do 75 procent zwiększono także nimi zajętych miejsc w obiektach wypoczynkowych oraz hotelach. Limit nie będzie obejmował dzieci do 12. roku życia ani osób zaszczepionych.

Adam Niedzielski zajął stanowisko w sprawie nakazu noszenia maseczek ochronnych

Po zakończeniu konferencji prasowej, w której udział wzięli Mateusz Morawiecki oraz Adam Niedzielski, część dziennikarzy zauważyło, że politycy nie poruszyli tematu noszenia maseczek ochronnych. Przypominamy, że nadal wszyscy mają obowiązek stosowania ich w pomieszczeniach zamkniętych.

Polacy muszą nosić maseczki ochronne między innymi w sklepach, galeriach handlowych, ośrodkach kultury czy też transporcie publicznym. Minister zdrowia został zapytany o ten obowiązek na antenie radia RMF FM.

W rozmowie z mediami szef resortu ujawnił, że do końca wakacji nie będzie rekomendował znoszenia tego obostrzenia. Dodał też, że warto nosić maseczki w pomieszczeniach zamkniętych nawet po tym, jak nakaz zostanie już zniesiony, by dbać o swoje zdrowie.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Rodzice usłyszeli, że mają zrzucić się po 500 zł na prezent dla nauczycielki. Ich reakcja była bezcenna

  • Nie żyje dziennikarka Małgorzata Durska

  • Episkopat wydał komunikat dot. obowiązkowej religii lub etyki w szkołach

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Onet.pl; o2.pl

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >